DAMADIMIZIN MİLLET TABLOSU GURURUMUZ OLDU

Geyve’nin damadı resim Öğretmeni Ertuğrul Çakır, Kasımpaşa stadında düzenlenen İmam Hatip Gençlik Buluşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Millet Tablosunu hediye etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine hediye edilen ‘Millet’ isimli tabloyu boyayarak tamamladı.

DAMADIMIZIN MİLLET TABLOSU GURURUMUZ OLDU
banner3

İmam Hatipliler Derneği ÖNDER tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İmam Hatip Gençlik Buluşması Kasımpaşa Stadyumunda yapıldı.

ÖNDER İmam Hatip Gençlik Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mesleki eğitim sistemimizi felç etme pahasına İmam Hatiplere uygulanan ayrımcılık ayıbını unutmadık, unutmayacağız. 28 Şubat döneminin ürünü olan bu ayıbı biz ortadan kaldırdık. Böylece, öğrenci sayıları 600 binden 60 binlere kadar düşürülmüş okullarımızın kapılarına vurulan zincirleri, millet olarak hep birlikte parçaladık. Bir asırdır yeşeren umutları yeniden canlandırdık. Milletimizin evlatlarını değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle yeniden buluşturduk” dedi.

Programın sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Geyve’nin damadı ressam Ertuğrul Çakır tarafından “MİLLET “tablosu hediye edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir hayli beğendiği tabloyu ressam Çakır’ın elinden aldığı fırça ile boyayarak tamamladı.

Ertuğrul Çakır Kimdir?

Ertuğrul Çakır; Ankara Or-An İlkokulu, Batı Kent-Koop İlköğretim Okulu, Yeni Mahalle EML Mobilya ve Dekorasyon bölümü ve Gazi Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur.

1999 yılından bu yana İstanbul Fatih’te görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapmakta olan Ertuğrul Çakır, Ertuğrul Çakır Atölyesi programı kapsamında farklı eğitim programları uygulamakta ve sergiler düzenlemektedir.

Birçok deneysel çalışmanın da yürütüldüğü Atölye’de öğrencileriyle sanatını paylaşan Ressam Ertuğrul Çakır, Geyve’li Şimşir ailesinin kızları ( Merhum Cevat Şimşir’in kızı, Adem ve Zekeriya Şimşir’in kız kardeşi) öğretmen Fatma Çakır ile evli olup 2 kız çoçuğu vardır.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER