banner28

'Cumhurbaşkanının İstihdam Çağrısına Karasu Belediyesinden Tam Destek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Yeni Bir İstihdam Seferberliği Başlatıyoruz" çağrısının ardından tüm yurttaki kurum ve kuruluşlar işe alımları hızlandırırken, Ocak, Şubat ve Mart aylarında Türkiye genelinde işe girenlerin sayısının ciddi bir şekilde arttığı görüldü.

'Cumhurbaşkanının İstihdam Çağrısına Karasu Belediyesinden Tam Destek'
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa bir süre önce "Yeni bir istihdam seferberliği başlatıyoruz" şeklindeki çağrısı tüm Türkiye'de geniş yankı uyandırdı. Erdoğan'ın bu çağrısı, işverenler ve bazı kurumları da harekete geçirdi. Karasu Belediyesi de Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun büyük çabalarıyla bu seferberlik çağrısına katkı sağlayan kurumlar arasında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak, Başbakan Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Tarafından Başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” Programı  Kapsamında, Karasu Belediyesi ile Sakarya İŞKUR Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Programı sözleşme protokolü imzalandı.

“İstihdam Seferberliğine Tam Destek”

Karasu’da, sürekli işverenlerle iletişim halinde olarak işsizlere istihdam imkânı sağlamak için çaba gösterdiklerini belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Devletimizin başlattığı bu seferberliğe bizde destek veriyoruz. Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında imzalanan protokole göre ilçemizde ikamet eden 50 kişi 6 ay boyunca Karasu Belediyesi’nde ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edilecek. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine bizlerde imkânlarımız ölçüsünde istihdam seferberliğinde bizde varız diyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleştirilen istihdama yönelik açıklamalarda bulunan Başkan İspiroğlu; “Hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yoğun gayretleriyle, yurt geneline duyurduğu istihdam seferberliği çağrısına elimizdeki imkânlar doğrultusunda destek vermeye çalıştık. Belediyemiz binasında bulunan İŞKUR Hizmet noktamızla koordineli çalışarak, İŞKUR çatısı altında yaklaşık 50 kişiye iş imkânı sağlamış olduk” dedi.

“%100 Artış”

Cumhurbaşkanının istihdamın artırılması yönünde bir talimat verdiğini hatırlatan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Belirli periyotlarla Karasu Belediyesi İŞKUR Hizmet noktamızın hazırladığı projelerle ihtiyaç duyulan noktalara işçi alımlarımızı gerçekleştiriyoruz. İçerisinde bulunduğumuz Mart ayı itibariyle de 25 kişilik bir proje hazırlandı fakat Sayın Cumhurbaşkanımızın "Yeni Bir İstihdam Seferberliği Başlatıyoruz" çağrısıyla tüm imkânlarımızı ortaya koyduk ve bu projede iş imkânı sağlayacağımız 25 kişilik projeyi %100 arttırarak 50 kişiye ulaştırdık. Tabi ki gönlümüzden geçen rakam bunun daha fazlası ama sonuç olarak biz bir ilçe belediyesiyiz. Bu doğrultudaki çalışmalarımız ve projelerimiz devam edecektir. İşe giren çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER