Çocuklar Şenlikte Coştu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları başladı. Erenler Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği çocuk şenliği birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. 8 ülkenin çocukları coştukça coştu

Çocuklar Şenlikte Coştu
banner3


SEVGİ DOLU

8 ülkeden onlarca çocuk her yıl olduğu gibi bu yılda Erenler Belediyesi’nin çocuk şenliğine katıldı. Bulgaristan, Makedonya, Gagavuzya, Tataristan, Malezya, Ukrayna, Moldovya ve Gürcistan gelen çocuklar belediye düğün salonunda tertiplenen eğlencede çocuklar gönüllerince eğlendiler. Farklı ülkelerin müzikleri eşliğinde eğlenen çocuklara öğretmenleri ve velilerde eşlik etti. Birbirlerinin dillerini bilmeseler de gönülleri sevgi dolu çocuklar kendilerine armağan edilen bayramın tadını çıkardılar.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Çocuklar çalınan müziklerin ritmine kapılıp gönüllerince eğlendiler. 8 farklı ülkenin en çok ilgi gösterdiği müziğin ‘erik dalı’ olması dikkatlerden kaçmadı. Düğünlerin vazgeçilmezi erik dalı misafir çocuklarında ilgisini çekti. Erenler Belediye düğün salonunda gerçekleşen eğlencenin ardından misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu.  Belediye Başkanı Cavit Öztürk ile misafirler öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekilmesiyle eğlence sona erdi. Misafir çocuklar kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

ÇOCUKLARIMIZA ARMAĞAN

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk “Dünya çocuklarını ülkemizde ağırlama geleneğimiz, barış ve kardeşlik köprülerimizi güçlendiriyor. Türkiye’nin bütün dünyaya barış, sevgi ve kardeşlikten yana olduğunu çocuklarımız anlatıyor. Bütün çocuklara armağan edilen bayramın gönüllerince geçmesini temenni ediyorum. Çocukların yetim kalmadığı bir dünyada yaşamamız temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER