Çocuklar Özgürce Boyama Yaptılar

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü ve Nisan Ayı Otizm Farkındalık ayı kapsamında Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda Otizm’e +1 Kardeş Projesi adıyla “Özgür Boyama Duvarı” etkinliği yapıldı.

Çocuklar Özgürce Boyama Yaptılar
banner3

Düzenlenen etkinliğe, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, siyasi parti temsilcileri, Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, Atike Hanım Ortaokulu, Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu, Noksel İlkokulu, Yeni Mahalle Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yeni Mahalle Anaokulu Lisesi öğrencileri ile Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin farklı bölümlerinden öğrenciler  ve veliler katıldı.

Özgür boyama duvarına, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve eşi Dilek Püsküllü, boyama yaparak etkinliğe destek verdi. Çocuklar etkinlik boyunca boyama duvarına, özgürce resimler çizip bol bol eğlendiler.

Bütün çocukların engelleri bir kenara bırakıp mükemmel bir uyum içinde yaptıkları boyama etkinliği bir şenlik havasında geçerek,  bir kez daha “Otizmin farkındayız onların yanındayız” dedirtti.

Etkinlikte, çocukların yapmış oldukları resim ve çalışmaların olduğu sergi misafirler tarafından gezildi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER