Çocuklar Erenlerde Yüzme öğreniyor

Erenler Belediyesi tarafından iki sene önce başlatılan ve bu sene de kayıtlarına başlanan Yüzme Kursları ile minikler yüzmeyi öğrenmenin tadını çıkarıyor.

Çocuklar Erenlerde Yüzme öğreniyor
banner3

Kayıtlar başladı
Erenler Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 6-12 yaş arası çocuklarını kayıt yaptırmak isteyenlerin 5 Mayıs 13 Haziran 2014 tarihleri arasında Erenler Belediyesi Spor Kompleksinden kayıtlarını yaptırabilecekleri belirtildi.

Havuzlar daima temiz kalcak
İki sene önce portatif yüzme havuzları ile miniklere yüzme kursları vermeye başladıklarını belirten Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk; “6-12 yaş arasındaki çocuklarımızın yüzme öğrenmesi için ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacı ile portatif yüzme havuzumuzu yaz aylarında faaliyete geçiriyoruz. İlçe halkımız tarafından ilgi gören yaz yüzme kurslarımıza her sene devam edeceğiz. Özel eğitmenler nezaretinde 3 ay süren yüzme kursları sonunda katılımcılara sertifikalarını veriyoruz.Havuzlarımız; Pompa ve yüzey temizleme, arıtmalı ve vakumlu dip temizleme sistemi ile daima temiz tutulacaktır” dedi.

2 adet çocuk havuzu
Büyüğü, 12 metre uzunluğunda 6 metre eninde  su derinliği 1,20 olan ve küçüğü, 5 metre uzunluğunda 3 metre eninde su derinliği 90 cm olan  2 adet çocuk havuzumuz ile çocuklar yazın bunaltan sıcaklarında açık havada yüzme öğrenmenin keyfine varacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER