banner28

CMK Atölye Çalışmalarında Konu: İfade Alma ve Sorgu

Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert, CMK Atölye Çalışmalarının hukuk güvenliğine ve adalete erişime katkı sağladığını söyledi. Mert, “Yaptığımız bu çalışmalar, esasen vatandaşlarımızın hukuk güvenliğine ve adalete erişimine de katkı sağlayan çalışmalardır” dedi.

CMK Atölye Çalışmalarında Konu: İfade Alma ve Sorgu
banner3

Sakarya Barosu’nda avukatlara yönelik gerçekleştirilen CMK Atölye Çalışmaları devam ediyor. Son olarak CMK Atölye Çalışmaları kapsamında ‘İfade Alma ve Sorgu’ başlıklı konu işlendi. Konuyu Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert hazırladı ve sundu.

Sakarya Konferans Salonunda gerçekleşen çalışmaya genç avukatlar yoğun ilgi gösterdi. Çalışmaların devam edeceğini söyleyen Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert, “Özellikle Stajını yeni bitirerek Baro tarafından görevlendirilen genç meslektaşlarımız ile tecrübeli meslektaşlarımız; Av. Recep Hacıeyüpoğlu, Av. Elif Erdem Düzgün, Av. İlknur Ebiz Yıldız, Av. Sinan Yılmaz ve Av. Bahu Kılıç Güneş gibi birçok tecrübeli meslektaşlarımızın da aktif olarak katıldığı çalışmalarımızda, hem teorik hem de uygulamadaki mesleki yetkinliği arttırmak istiyoruz. Sürekli eğitim özellikle hukukçular için çok önemlidir. Yaptığımız bu çalışmalar, esasen vatandaşlarımızın hukuk güvenliğine ve adalete erişimine de katkı sağlayacak çalışmalardır. Bu çalışmaların sonuçlarının uygulayamaya yansıdığını takip ediyor ve görüyoruz. Bu da bizleri son derece mutlu ediyor. İnşallah çalışmalarımız düzenli olarak devam edecek” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER