Cevdet Mete Ve Hisarcıklıoğlu Fransa'ya Gitti

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Fransa’ya gitti.

Cevdet Mete Ve Hisarcıklıoğlu Fransa'ya Gitti
banner3

TOBB’un Fransa Ziyareti kapsamında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na, Fransa'nın en üst düzey nişanı olan Legiond'Honneur madalyası verildi. Fransa İmparatoru Napolyon’un 1804 tarihinden itibaren verdiği nişanın sahibi Türkiye Fransa ilişkilerine katkılarından dolayı Hisarcıklıoğlu oldu. Türkiye’den ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk’e verilen madalyayı iş dünyasının önemli isimleri de daha önce almıştı.

STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete “TOBB Başkanımızın Ülkemiz iş dünyasının en üst temsilcisi olarak camiamızı gerek yurt içinde gerekse uluslararası alanda en güzel şekilde temsil etmekte olduğunu büyük bir mutluluk, memnuniyet ve onurla izlemekteyim.Başkanımızın Fransa’nın en üst düzey nişanı olan “Legiond’Honneur Madalyası” (Onur Nişanı)’nalayık görüldüğünügururla ve iftiharla şahitlik ettik. Sakarya Ticaret Borsası camiası ve Yönetim Kurulumuz adına başkanımızı tebrik ediyor, ülkemiz adına gurur verici başarıların devamını diliyoruz”. Dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER