'Cennet Anaların Ayaklarının Altındadır'

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Öztürk bitmeyen sabrın, affediciliğin, hoşgörünün, saygı ve sevginin timsali olarak tanımladığı annelere teşekkür etti.

'Cennet Anaların Ayaklarının Altındadır'
banner3

Başkan Cavit Öztürk, "Hiçbir ocağın sönmesini, hiçbir annenin gözyaşı dökmesini istemediğimiz bütün anneleri sevgiyle, hürmetle selamlıyor, Anneler Günü'nü kutluyorum. Özellikle şehit annelerine bu çok özel gün vesilesiyle sonsuz hürmetlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum. Allah bütün annelerden ve özellikle şehit annelerinden ebediyen razı olsun" ifadelerini kullandı.

 

Kendilerinin, anneliği en mukaddes ve en çok hürmete layık bir değer olarak gören bir inancın, kültürün ve törenin mensupları olduğunu belirten Başkan Öztürk “Yüce kitabımızın 'onlara öf bile demeyin' emri gereği anne ve babalarımıza hürmette kusur etmeyiz. Bu anlamda anne ve babalarına hürmetsizlik edenleri de asla hoş görmeyiz. Yetim ve öksüz olarak büyümüş bir Peygamberin ebedi rehberliğinde şekillenen inancımız ve kültürümüzde 'cennet annelerin ayakları altındadır.' Bütün gençlerimize ve evlatlarımıza bugün ve her gün hakları ödenmez annelerinin gönüllerini almaları gerektiğini bahusus hatırlatıyor, toplumsal dokumuzun en büyük güvencesi olan ailemizin temel direği bütün annelere sonsuz hürmetlerimi takdim ediyorum" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER