Büyük Bir Reforma İmza Atıldı!

HAK-İŞ Sendikası ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret ederek, taşeron konusundaki büyük değişim ve reform dolayısıyla kendisine teşekkür etti.  Arslan, taşeron düzenlemesinin dışında kalanlar ve bu düzenleme sırasında yaşanan sorunları içeren bir raporu da Sarıeroğlu’na sundu. Ziyarete Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ve Şube Sekreteri Resul Yüksel’de katıldı.

Büyük Bir Reforma İmza Atıldı!
banner3

Taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla çalışma hayatında büyük bir reformun gerçekleştirildiğini ifade eden Arslan, Türkiye tarihinde daha önce bu kadar büyük reformları yaşamadık. Batılılar ve küresel güçler sermayenin serbestçe dolaşabilmesi için ‘kamuyu küçültün’ ‘kamu hizmetlerini özelleştirin’ çağrısında bulunuyorlar. Taşeron işçilerin kadroya alınması Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ve hükümetimizin bütün küresel güçlere karşı bir meydan okumasıdır. Büyük bir reforma imza atılmıştır. Bu nedenle teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Arslan, sosyal tesislerde çalışan, hastane bilgi yönetimi sisteminde çalışan, KİT’lerde çalışanlar başta olmak üzere maalesef taşeron düzenlemesinin dışında kalanlar bulunduğunu belirterek. “Büyük fotoğrafı görüyor ve teşekkür ediyoruz. Ama eksiklikler için de yeni bir yol haritası oluşturduk. Bu sorunu çözmek için de bir mücadele gerçekleştireceğiz. Kadro dışı kalan arkadaşlarımız mahzun olmasın, umutsuzluğa kapılmasın. Bizim onlarla birlikte sonuna kadar mücadele edeceğimizi bilsinler. Biz onlar için varız. HAK-İŞ’e güvensinler” dedi.

Arslan, taşeron düzenlemesinin dışında kalanlar ve bu düzenleme sırasında yaşanan sorunları içeren bir raporu da Sarıeroğlu’na sundu.

Sarıeroğlu, Genel Başkanımız Arslan ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER