banner28

Bu Tesis Sakarya'ya Çok Yakışacak

Erenler Belediyesi tarafından yaptırılan Payidar Bahçe misafirlerini ağırlamaya başladı. Çardakları, şelalesi, havuzu ve muhteşem atmosferiyle büyüleyen tesis basın mensuplarına tanıtıldı.

Bu Tesis Sakarya'ya Çok Yakışacak
banner3

Erenler Belediyesinin şehrin merkezinde ‘huzur adası’ olarak tasarladığı Payidar Bahçe basına tanıtıldı. Tanıtım toplantısına Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı tesisin işletmecileri Oktay ve Özcan Canbul ile ulusal ve yerel medya mensupları katıldı.

BAKLAVA ANTEP’TEN

Toplantının açılış konuşmasını Payidar Bahçe’nin işletme ihalesini alan Özcan Canbul yaptı. Canbul tesis hakkında bilgilendirmeler yaparak “şehrimize ailelerin rahatça vakit geçirebileceği bir mekan kazandırmaya çalıştık” dedi. Canbul “Bin iki yüz kişiye aynı anda hizmet yapabilecek kapasitede ki tesisimizde etlerimizi kendimiz kesiyoruz. Baklavayı Gaziantep’ten dondurmayı Maraş’tan getirdik. 88 çeşit kahvaltımız, dünya mutfağımız ile iddialıyız. Ancak özellikle belirtmek isterim ki kahve konusunda ki farkımızı herkesin bilmesini istiyoruz.  Kahve çeşitlerimiz ile Sakarya’da fark yaratacağız” dedi.

ÇOCUK EĞLENCE ALANLARI

Payidar Bahçe yöresel ve organik lezzetlerin yanı sıra misafirlerin çocuklarına özel bir eğlence mekânı oluşturdu. Çocuk eğlence merkezi ve yine çocuklar için su dünyası da ‘Huzur Adası’nın en önemli ayrıntıları olarak dikkat çekiyor. Tesiste kurulan 26 cam çardakta misafirler ağırlanırken şelale ve fıskiyelerden yükselen su sesi ile huzur bulacaklar. İşletmeci Özcan Canbul “Payidar Bahçe’de ağırlayacağımız misafirlerimiz ile tam bir aile ortamını yaşatmayı hedefledik. Bütün Sakarya’yı kahvemizi içmeye bekleriz” dedi.

HAYALİM GERÇEK OLDU

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk basın mensuplarına parkın hayata geçirilmesi süreciyle ilgili bilgiler aktardı. Başkan Öztürk “Payidar Bahçe yurt dışına yaptığımız gezilerde gördüğüm ve şehrimizde, ilçemde görmek istediğim bir tesis bir hayaldi. Erenler ’in şehrin yeni vitrini olacağı söylemini ilk kez dillendirdiğimiz de bugünü ve yarın hayata geçecek projelerimizi düşünerek söylemiştik. Yaklaşık 7 bin metrekarelik tesisin huzur adası olmasını yıllar önce kurgulamıştık. İlçemde, şehrimde bir hayalimizi daha gerçekleştirmiş olduk” dedi.

SAKARYA’DA İLK OLDU

Başkan Öztürk “Çocuk eğlence alanları, kafe, restoranın dizaynı ile Sakarya’da ilk olan tesisimiz hayırlı olsun. Payidar Bahçe’ye gelen misafirlerin çocuklarının eğitici ve bakıcılar eşliğinde eğlenebileceği eğlence merkezi, tesisin etrafını çevreleyen havuz ve tesisin tamamının atmosferi ile ailelerin vazgeçilmez mekânı olacak” dedi. Başkan Öztürk Payidar Bahçe’nin 4 Mayıs’ta düzenlenecek törenle resmi açılışının yapılacağını söyledi. Payidar Bahçe’nin basına tanıtım toplantısı buharda pişirilen ve yenilebilir fincanlarda servis edilen kahve ikramı ile sona erdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER