Bu kurslar el sanatlarını yaşatıyor

SERMEK kursiyerleri tarafından açılan sergiyi ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Geleneksel el sanatlarımız bu kurslar sayesinde ayakta tutuluyor, gelişiyor ve evlerimize kadar giriyor. Kursiyerleri çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

Bu kurslar el sanatlarını yaşatıyor
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortak olarak düzenlenen Serdivan Meslek Edindirme Kurslarının (SERMEK) Serdivan Belediyesi Eski Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen sergisine ziyarette bulundu. Başkan Toçoğlu, stantları gezerek kursiyerler tarafından ortaya çıkarılan eserleri inceledi.

 

Nitelikli eğitimler

Meslek edindirme kurslarının Sakaryalılara çok önemli hizmetler sunduğunu ifade eden Başkan Toçoğlu, “Hemşerilerimiz bu kurslarımızda geleneksel el sanatları, müzik, resim, giyim, diksiyon, yabancı dil, bilgisayar ve daha bir çok alanda nitelikli eğitimler alıyor. Bu çeşitlilik insanlarımıza ilgi alanlarına giren konulara eğilme ve uzmanlaşma fırsatı sağlıyor. Bu uzmanlaşma neticesinde hem ekonomik getiri sağlıyorlar, hem de böyle güzel sergiler ortaya çıkıyor. Ayrıca geleneksel el sanatlarımızda bu kurslar sayesinde ayakta tutuluyor, gelişiyor ve evlerimize kadar giriyor. Biliyorsunuz ki Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrimizin genelinde düzenlenen SAMEK’lerde eğitim öğretim yılı sona erdi ve ilçelerimizde sergilerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. SERMEK kursiyerlerimizde ortaya çok güzel eserler çıkarmışlar. Kendilerini çalışmalarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER