Bu Kurs Diğerlerinden Farklı

Eski Yazlık Belediyesi Hizmet Binası’ndaki aşçı çıraklığı kursunda pişen yemekler hayırlı bir işe vesile oluyor.

Bu Kurs Diğerlerinden Farklı
banner3

Serdivan Belediyesi’nin İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği SERMEK (Serdivan Meslek Edindirme Kursları) kurslarından aşçı çıraklığı, bir yandan verdiği nitelikli eğitimle katılımcılarına yeni bir mesleğin kapısını açarken, diğer yandan ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatıyor.

SERMEK kursları arasında özellikle bayanların yoğun ilgi gösterdiği aşçı çıraklığı kursunda yapılan yemekler günün sonunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Verilen eğitimleri yerinde inceleyen ve kursiyerlerin çalışmalarına ortak olan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, çorbada bizim de tuzumuz olsun diyerek kursiyerlerle birlikte yemek pişirdi.

Kursiyerlerden ve eğitmenlerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Alemdar, SERMEK kursları kapsamında aşçı çıraklığı kursunun, kazandırdığı deneyimin yanı sıra yardımlaşma noktasında da önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

Yusuf Alemdar, kursiyerlerin hazırladıkları yemekleri kurs bitiminde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını ve onlarla sohbet ederek birlikte aynı sofrayı paylaştıklarını ifade ederek, aşçı çıraklığı kursunda eğitimin yanı sıra yardımlaşma ve paylaşmanın da birlikte yürütüldüğünü söyledi.

Başkan Yusuf Alemdar, “Kursumuz eğitim yönüyle katılımcılarına yeni bir mesleğin kapısını açarken, yardımlaşma noktasında da hayra vesile olarak önemli bir görevi ifa ediyor. Böylesine hayırlı ve güzel bir çalışmaya ortak olan tüm kursiyerlerimize ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER