banner28

BU FESTİVAL DOĞA KOKUYOR!

Yeni kurulan ‘‘Sakarya Kamp ve Karavancılar Derneği’’nin organize ettiği ve Serdivan Belediyesi tarafından desteklenen, 1. Doğa, Turizm ve Tanıtım Festivali 4-5-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Serdivan GölPark’ta gerçekleştirilecek.

BU FESTİVAL DOĞA KOKUYOR!
banner3

Festivalin yapılış amacı, Ülkemizin Doğa Turizmine dikkat çekmenin yanında karavancılığı da öne çıkarmak olacak.

Sakarya Doğa Turizm ve Tanıtım Festivali bünyesinde yapılacak olan bu organizasyona tüm doğa tutkunları katılabilecek.  Sakarya Serdivan GölPark’ın muhteşem doğası içinde iş stresinden bir nebze de olsa uzaklaşacağınız bu festival ücretsiz olup tüm halkımız davetlidir.

Türkiye Karavancılar Federasyonu bünyesindeki birçok derneğin katılacağı festival başta Sakarya doğa ve bisikletçiler derneği yanında doğaseverlerin de kamp yapacağı öğrenildi. Komşu Avrupa ülkelerinden de karavancıların katılması organizasyona renk katacaktır.

Sakarya Kamp ve Karavancılar Derneği basın sözcüsü; Şaban Mergül’den aldığımız bilgiye göre, program akışı şöyle olacak.

4 Mayıs’ta TEM üzerindeki Berceste tesislerinde karavancıların toplandıktan sonra escort eşliğinde Adapazarı şehir merkezine oradan da Serdivan Belediyesi önüne geçilecek. Mini bir tören yapıldıktan sonra karavancılar topluca Sakarya Üniversitesine gidecek. Adıbahçe’de birlikte içilen çaydan sonrası üniversite arka kapısında çıkılarak Serdivan GölPark tesislerindeki festival alanına girilecek.

Büyük katılmnı olması beklenen festival çerçevesi içinde 5 Mayıs Cumartesi gecesi kamp ateşi yanında dilek fenerleri uçurularak geceye ayrı bir ahenk katılacaktır.

6 Mayıs Pazar günü ise Sakarya sınırları içindeki Abaza toplumunun organize ettiği geleneksel yemekleri ile ağırlanacaklar. Gün akşamı ise festival sona ererken ikinci festivalde buluşmak üzere vedalaşacaklar.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER