Bu Bedelleri Yatırmayan Tütün Ve Alkol Satamaz

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) tarafından belirlenen tütün ve alkol satış belgeleri ücretleri konusunda açıklamada bulundu.

Bu Bedelleri Yatırmayan Tütün Ve Alkol Satamaz
banner3

TAPDK tarafından belirlenen satış belgesi bedelleri için başvuru süresinin 31 Mart 2016 Perşembe günü sona ereceğini açıklayan Başkan Akdardağan, “Üyelerimizin işlemlerini oda olarak bizde yapıyoruz. Satıcı, Ziraat Bankası’na harç bedelini yatırdıktan sonra Tarım İl ve İlçe müdürlüklerine satış belgesi ile başvurarak süre uzatım işlemini gerçekleştirebilir. Odamıza kayıtlı üyelerimizin harç bedellerini bankaya yatırma ve evraklarını Tarım İl/ilçe müdürlüklerine gönderme işlemleri de odamızca yapılmaktadır” dedi.

 

Akdardağan, “Buna göre; 2016 yılı satış belgesi bedelleri

  1. Tütün Mamulü, Akollü içki ve etil alkol/metanol toptan satış belgeleri için 3 bin 850 TL.
  2. Tütün Mamulü, Akollü İçki ve Etik Alkol Parakende satış belgeleri için; İl Merkezlerinde ve Büyükşehir Belediyesi dahilinde 255 TL, ilçe merkezlerinde 175 TL, diğer mahallelerde 60 TL,
  3. Açık içki satış belgeleri almak isteyenlerden, il merkezlerinde ve Büyükşehir Belediyesine dahil ilçelerde bin 45 TL, diğer mahallelerde 405 TL,

4-Nargilelik Tütün Mamulü sunum uygunluk belgesi almak isteyenlerden il merkezinde Büyükşehir Belediyesinde dahil ilçelerde 2 bin 550, diğer mahallelerde 2 bin 350 TL bedel alınacaktır” dedi.

 

Fiyatlandırmada büyükşehir statüsünün geçerli olduğunu hatırlatan Başkan Akdardağan, “Satıcıların bu bedelleri en geç 31 Mart 2016 Perşembe günü mesai saat bitimine kadar kurum sicil numaralarını beyan etmek suretiyle, TAPDK hesabına yatırarak sureyi uzatabilirler. Bu süre içinde uzatım bedellerini yatırmayan satıcıların belgeleri Nisan 2016’da sona erecektir. 31 Mart sonuna kadar süre uzatım işlemi yaptırmayan satıcılar faaliyete devam etmek istemeleri durumunda yeniden belge alacaklardır. İlk defa satış belgesi talebinde bulunacaklardan da aynı bedeller alınacaktır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER