banner28

Boğulan Vatandaşlara Can Kurtaranlar Anında Müdahale Edecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Karadeniz sahillerinde oluşturulan cankurtaran ekipleri görevlerine başladı. Ekipler 46 personel, 26 cankurtaran kulesi, 7 jetski ve 1 zodyak bot ile boğulma vakalarına karşı yaz sezonu boyunca görev yapacak. 

Boğulan Vatandaşlara Can Kurtaranlar Anında Müdahale Edecek
banner3

Sakarya’da okulların kapanmasıyla birlikte deniz sezonu açıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü’ne bağlı cankurtaran ekipleri, Karasu, Kocaali ve Kaynarca Karaboğaz sahillerinde göreve başladı. Ekipler 46 personel, 26 cankurtaran kulesi, 7 jetski ve 1 zodyak bot ile boğulma vakalarına 19 Eylül Salı gününe kadar her gün 09.00-19.00 saatleri arasında vatandaşların can güvenliğini sağlamak için görev yapacak.

Engin: “Çalışmaları sürdürüyoruz”
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Cankurtaranlardan Sorumlu Koordinatör Cemal Engin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sakarya İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran ekibi olarak 10 Haziran’da göreve başladık. Görev halimizde 46 personelimiz var. Şuanda Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerine bakıyoruz. 46 personel içimizde; 7 tane jet ski, bir tane zedyum, bir tane ATV, birde dört çeker aracımız hizmet etmektedir. Sezon daha yeni başladığından ekip ve gelen vatandaşlar şuanda az vaziyette. Ama Temmuz başladığı zaman daha da kalabalıklaşıyor. 46 personel sağlık hususunda da eğitim aldı. Kurtarma alanında da eğitimler verildi personellerimize. 2014 senesinden bu seneye kadar Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı çatısı altında görevimizi sürdürmekteyiz. Ve bu süre içerisinde personelimiz gereken uyarıları yapıyor vatandaşlarımıza. 112 ekipleri, polis ekipleri ve zabıta ekipleriyle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Her sene tatilde buraya geliyorum”
Deniz sezonunu açan vatandaşlardan Kadir Güneş isimli vatandaş yaptığı açıklamada, “Her sene tatilde buraya geliyorum. Yine bu sene tatilin başlamasıyla birlikte geldim. Denize girerken güvenlik önlemlerinin alınması çok önemli. Burada da Sakarya Belediyesi güzel önlemler almış. Cankurtaranlardan memnunuz, her sene yardımcı oluyorlar. Burada insanlar denize rahat rahat girebilir sonuçta endişeye girmez, panik yapmaz cankurtaranlar var diye” şeklinde konuştu. Feyyaz Karaman isimli vatandaş ise yaptığı açıklamada, “Bu sene ilk defa Karasu’ya geldim tatil için. Gayet memnun kaldım, Karasu Belediyesi çalışmalar yapmış. Cankurtaranların verdiği güler yüzlü hizmet ve güvenilirlik çok iyi” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER