BMMYK'ndan Baroya Ziyaret

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Temsilciliği İnsan Kaynakları ve Eğitim Asistanı Güz Gültan ve beraberindeki heyet ile Sakarya Barosunu ziyaret etti.

BMMYK'ndan Baroya Ziyaret
banner3

Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koor. Av. Alim Mert, İnsan Hakları Merkezi Başkanı Av. Ravda Keçeoğlu Yolcu ve Av. Nurullah Fatih Şentürk, Kadın Halkları Merkezi ve Adli Yardım Üyesi Av. Esra Turgut ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Temsilcileri arasında yapılan toplantıda ülkemizde son dönemde sayısı artan mülteciler ile ilgili bilgi paylaşımında bulundular.

Yapılan görüşmede mülteci sorunları, önümüzdeki süreçte olası yaşanabilecek sorunlar karşısında nasıl bir yol izleneceği, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ve uygulanması konuları değerlendirildi.

Baro avukatlarına, özellikle adli yarım sicilinde görev alan avukatlara yönelik 2016 yılı Ocak ayı içerisinde Sakarya Barosu ve BMMYK nın ortak gerçekleştirmeyi planladıkları “Mülteci Hukuku” konulu seminer hakkında da karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER