banner28

Bir Çocuk Bin Umut KOZAN'da

“Bir Çocuk Bin Umut” sosyal sorumluluk projesi Sakarya’nın Geyve ilçesi Kozan Köyündeki 120 öğrenciyi bot, mont, diş fırçası ve diş macunu, ve futbol, hentbol topları yardımı yaparak sevindirdi. Çocuklara ve köy halkına yemek dağıtımı yapıldı.

Bir Çocuk Bin Umut KOZAN'da
banner3

2014 yılında Türkiye’nin 81 ilindeki farklı köylere yardım götürmeyi amaçlayarak başlayan “Bir Çocuk Bin Umut” sosyal sorumluluk projesi bu kez Sakarya’daydı. Bir Çocuk Bin Umut sosyal sorumluluk projesi, Av. Burcuhan Yıldıran kuruculuğunda, Av. Ezgi Feride Bayındır, Muhammet Ali Kuroğlu ve Av. Oktay Gözen’den oluşan gönüllü ekibi proje ile ilgili olarak şunları söyledi; “ Güzel ülkemizin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza, söz konusu ile ve ilçeye bizzat gitmeye çalışarak bot, mont, kırtasiye ve kitap yardımı ulaştırmaktayız. 2014 yılında başladığımız ve Umut Yolculuğu adını verdiğimiz çalışmalarımız kapsamında Van, Artvin, Konya, Ağrı, Antalya’ya ulaşmayı başardık. Sakarya ile birlikte ulaştığımız çocuk sayısı 910’u geçmiş bulunmaktadır. Hedefimiz daha binlerce çocuğun sevindirilmesi

İlk başta 20 destekçisi ile başlayan Bir Çocuk Bin Umut sosyal sorumluluk projesi bugün itibariyle 180 destekçiyi geçmiş bulunmaktadır. Köy okullarında zor şartlarda eğitim ve öğretimini sürdüren çocuklara yönelik olarak farkındalığın arttırılmasının ve tüm çocukların daha eşit imkânlarda eğitim ve öğretimlerini sürdürmelerinin en büyük hedefleri olduğun altını çizen Bir Çocuk Bin Umut sosyal sorumluluk projesine bir teşekkür de biz ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER