Bilgi Ve Kültür Evi Yaz Kuran Kursu 12 Haziran'da Başlıyor

Akyazı Belediyesi ve Akyazı Müftülüğü işbirliği ile Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi’nde ilk ve ortaokula giden öğrencilere hem yaz tatillerinin faydalı geçmesi hem de kelamların en güzeli Kuran-ı Kerim öğrenmeleri için düzenlenen Yaz Kuran Kursu dersleri 12 Haziran 2017 tarihinde başlayacak.

Bilgi Ve Kültür Evi Yaz Kuran Kursu 12 Haziran'da Başlıyor
banner3

Öğrencilerin yaz tatillerinin Sosyal bir aktivite ile geçerken hem dini bilgileri öğrenmesi hem de kelamların en güzeli olan Kuran-ı Kerim’i öğrenmesi adına Akyazı Belediyesi ve Akyazı Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Yaz Kuran kursu dersleri 12 Haziran’da başlıyor.

 

Erken yaşta çocuklara Kuran-ı ve dini öğretmek, anlatmak, dini bilgilerle birlikte gerekli dini eğitimlerde vermek her anne ve babanın muhakkak görevlerinden biri olduğundan bu görev için anne ve babalara yardımcı olmak üzere harekete geçen Akyazı Belediyesi ve Akyazı Müftülüğü Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi’nde Kuran kursu derslerine 12 Haziran’da başlıyor.

 

Yaz Kuran kursu öğrencileri hafta içi her gün sabah saat 09.30 ile öğlen 12.45 arasında Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi Derslere Destek Merkezi sınıflarında müftülük tarafından verilen eğitmenler eşliğinde Kuran-ı Kerim ve Dini Bilgiler dersi almaya devam edecekler.

 

Akyazı Belediyesinin ve Akyazı Müftülüğün ilk ve orta öğretimden 1,2,3,4,5,6,7,8. sınıfa  giden öğrencilere düzenlediği ücretsiz Kuran kursu hafta boyunca 18 Ağustos’a kadar sürecek.

 

Kayıt olmak isteyen öğrencilerin Velileri birlikte Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi Derslere Destek Merkezi’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER