Beşir Derneğinin Yardım Tırları Dualarla Uğurlandı

Beşir Derneğinin yurt genelinde düzenlediği kampanyalar devam ediyor.

Beşir Derneğinin Yardım Tırları Dualarla Uğurlandı
banner3

Sakarya Beşir Derneği tarafından organize edilen Suriye Türkmenleri ve Mültecilerine yönelik ‘Sana İhtiyacım Var’ kampanyasında toplanan yardımlar Kent meydanında düzenlenen törenle Suriye’ye gönderildi.

Sakarya Beşir Derneği temsilciliği olarak yaklaşık 20 gün önce başlatılan kampanya kapsamında toplanan 75 ton un ve 3 ton şeker olmak üzere çeşitli gıda maddelerinden oluşan 4 Tır dolusu yardım, Suriye Türkmenleri ve Mültecilerine ulaştırılmak üzere Beşir Derneği’nin Kilis’te bulunan deposuna gönderildi.

Beşir Derneği’nin kampanyasına SEMERKAND Vakfı, TÜMSİAD İşadamları Derneği ve TÜRKİYE FIRINCILAR FEDERASYONU ile SATSO Sakarya Ticaret ve sanayi Odası da destek verdi.

Kent meydanında düzenlenen uğurlama törenine, Semerkand İl Vakıf Başkanı Erdinç Bora, TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Kesik, Sakarya Beşir Derneği İl Temsilcisi Fuat Kazova, Semerkand Vakfı İl Müdürü Mustafa Sorgun, TÜMSİAD Şube Genel Sekreteri Ferhat Ateş, Çeksoy Başkanı Hasan Alemdaroğlu, Semerkand Şube Başkanları, Tümsiad, Semerkand Vakıf ve Beşir Derneği üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Beşir Derneği Yurt içinde 242 noktada yurt dışında 55 ülkede faaliyet gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER