banner28

Bayırbucak İçin Seferber Oldular

Erenler Çarşamba Pazarı Esnafı, Esed güçleri ve Rusya’nın bombardımanı altında kalan Bayırbucak Türkmenleri adına toplanan yardım kampanyası için seferber oldu.

Bayırbucak İçin Seferber Oldular
banner3

Sakarya Alperen Ocakları, Türkmen Dağında Müslüman Türklerin zulüm görmesi üzerine şehirde yardım kampanyası başlattı. Alperenlerin kampanyasına destek olan Erenler Belediyesi, ekiplerini sahaya sürdü. Çarşamba Pazarı esnafını konuyla ilgili bilgilendiren belediye ekipleri, pazarcıların da kampanyaya destek olmasını sağladı.

Vatandaşlar da Destek Oldu

Pazarcılar Derneği Başkanı Ömer Gürbüz’ün de aralarında bulunduğu ekipler pazarın tamamını gezerken, pazar esnafı da Türkmenler için adeta seferber oldu. Öte yandan esnafın haricinde yardım toplandığını gören vatandaşlar da kampanyaya destek olarak Bayırbucak’a yardım ellerini uzattılar.

“Dualarımız Türkmenler İçin..”

Konuyla ilgili açıklama yapan Pazarcılar Derneği Başkanı Ömer Gürbüz, “Bayırbucak Türkmenlerinin çok zor durumda olduğunu biliyoruz. Dualarımız onların zaferi kazanması içindir. Pazarcı esnafları olarak bizler elimizden geleni yaptık; fazlasını da yapmaya hazırız. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e de böyle bir kampanyada bizi vesile kıldığı için teşekkür ederiz.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2015, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER