banner28

BATI BİZDEN VAZGEÇMEZ

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof Dr. Mustafa İsen Sakarya Gazeteciler Birliği’ne ziyaret düzenledi.

BATI BİZDEN VAZGEÇMEZ
banner3

16 Nisan referandum sonrası yerel basına yaptığı ziyaretleri sürdüren Milletvekili İsen,

Sakarya Gazeteciler Birliği’ne yaptığı ziyarette Birlik Başkanı Zeki Aydıntepe ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkanı Müjdat Çetin ile bir araya geldi.

BASININ BÜYÜK KATKISI

Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi referandum sürecinde basının gösterdiği ilgiye teşekkür eden Milletvekili İsen yerel basının halkı bilgilendirmede büyük katkıları olduğunu söyledi.

ARİF BİR MİLLETİZ

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette gündeme dair konular sohbetin konusu oldu.

Referandumda çıkan sonuçtan memnun olduğunun belirten İMilletvekili İsen, çıkan sonucun evet ve hayır cephesine önemli mesajlar verdiğini ifade etti. Türkiye seçmeninin tarihin her döneminde, önemli olaylarda önemli kararlar verdiğini vurgulayan Milletvekili sen, “Türk insanı alim değil ancak arif kimliğine sahiptir. Bu özelliğini bir kez daha referandumda gösterdi. Bu sonuç normal ve ülke hayrınadır” dedi.

BATI BİZDEN VAZGEÇMEZ

Batılı ülkelerin ise, referandum sürecinde yaşadığımız başlangıçtaki bu katı tutumlarından kısa sürede vazgeçip Türkiye gerçeği ile baş başa kalacaklarını söyleyen İsen, gelecek yıllarda çok daha güvenilir ve de itibar edilir bir ülke haline geleceğimizi vurguladı.

KABİNE VE MKYK’DA DEĞİŞİM YOK

Refarandum sonrası oluşumda Kabinede değişimler yapılıp yapılmayacağı konusunu değerlendiren Milletvekili İsen, “Bakanlar Kurulu ve Merkez Karar Yönetim ve Kurulu’nda (MKYK) çok büyük değişim olmayacak. Ancak Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yeniden belirlenecek. Önce HSK’ya Meclis’in seçeceği 7 üye ile Cumhurbaşkanının seçeceği 4 üyenin seçimi var. Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliği için TBMM Başkanlığı’na 83 başvuru yapıldı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER