banner28

Başkan Toçoğlu Esnafın Sorunlarını Yerinde Dinledi

Tüm sektörlerde ‘esnaf için en iyisi’ hedefi ile çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, Tarihi Uzunçarşı'da devam eden yenileme çalışmalarıyla ilgili olarak esnafların sorunlarını yerinde dinledi. Başkan Toçoğlu, "Uzunçarşı şehrin cazibe merkezi haline gelecek, bizi sevindiren nokta da ticari faaliyetlerin sürdürülüyor olmasıdır" dedi.

Başkan Toçoğlu Esnafın Sorunlarını Yerinde Dinledi
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uzun Çarşı ve Çark Caddesi esnafına ziyarette bulundu. Bölgede faaliyet gösteren esnaflara hayırlı işler dileyen Başkan Toçoğlu, tüm sektörlerde ‘esnaf için en iyisi’ hedefi ile çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Esnafların şikayetlerini yerinde dinleyen Başkan Toçoğlu, proje kapsamında ticari yaşamın durmamış olmasının sevindirici olduğunu belirtti.

 

"Uzunçarşı’nın Cazibesi Artıyor"

Ziyaretlerine Uzunçarşı esnafı ile başlayan ve esnafların şikayetlerini yerinde dinleyen Başkan Toçoğlu, “Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Tarihi Ada’da gerçekleştirdiğimiz dönüşüm çalışmalarının ikinci etap ihalesini tamamlamıştık. İlk etap çalışmalarımızda da sona yaklaştık. Bizi sevindiren nokta da çarşıda ticari faaliyetlerin sürdürülmesidir. İnşallah çalışmalarımız tamamlandığında Uzunçarşı hem estetik bir görünüme kavuşacak hem de şehrin cazibe merkezi haline gelecek” ifadelerini kullandı.

 

"Esnafımız Şehir Hayatını Canlandırıyor"

Çark Caddesi esnafını da ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Sakaryamızın sembolü olan caddemizde nüfusun artmasıyla hareketlilikte her geçen gün daha da artıyor. Esnafımızın da iş yoğunluğu bu vesileyle artmış oluyor. Bizlerde esnafımıza ziyarette bulunup, hayırlı işler diledik. Şehrimizin hayatına canlılık katan en önemli unsurlardan birisi esnaflarımız. Onlara en iyi şartlarda hizmet sunabilecek ortamları hazırlamamız gerekir. İnşallah önümüzdeki süreçte de esnafla işbirliğimiz sürecek” diye konuştu.

 

[ilgili-haber=30293]

 

"Esnafımızın Yanındayız"

Başkan Toçoğlu, “Bugüne kadar esnaflarımızla hep işbirliği içerisinde çalıştık. Bilindiği üzere daha önce Süpürgeciler Sitesi, Tır Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi’ni faaliyete sunduk. Tarihi Uzunçarşı’da esnafımızla ortak bir payda da buluşarak, çalışmalarımızı başlattık. Hamdolsun Yeni Hal Kompleksimizde hızlı bir şekilde ilerliyor. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Büyükşehir Belediyesi olarak esnafımızın yanındayız. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER