banner28

Başkan Soğuk '18 Uygulaması halkımızı mağdur etmeyecektir ' dedi

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk son günlerde basında ve ilçede yer alan, Ferizli’de uygulanması planlanan18 imar planı uygulaması hakkında ki eleştirilere cevap verdi.Halkımıza aktarılan 18 imar uygulaması hakkında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Başkan Soğuk '18 Uygulaması halkımızı mağdur etmeyecektir ' dedi
banner3

Başkan Soğuk yaptığı açıklamada;

‘’Vatandaşlarımız asla tedirgin olmasınlar. Yasanın amacına uygun olarak yapıldığında hem belediyeler, hem taşınmaz sahipleri, hem de kent yaşayanları için büyük faydalar sağlamaktadır. Uygulamadan önce mevcut haliyle düzensiz, çarpık, sosyal donatılardan mahrum sahalar, düzenlemeden sonra imara uygun, modern kentin ihtiyaç duyduğu hizmet alanlarına sahip olan yerler haline gelmekte ve uygulama bölgesindeki parsellerde değer artışları olmaktadır. Biz Ferizli Belediyesi olarak hiçbir zaman vatandaşlarımızı mağdur edecek hizmetlerin yanında olmadık. Şuana kadar diğer ilçe ve kentlerde gerçekleştirilen 18 imar planı uygulamasında mağduriyet yaşanmamıştır. 18 imar uygulamasına öncelikle konutun hiç olmadığı ve çok az olduğu bölgelerden başlanacaktır. Gelişmelere göre konutlaşmış alanlarda yani konutun yoğun olduğu alanlarda hiç uygulanmayacaktır.

Halkımız basında çıkan haberler nedeni ile çok tedirgin edilmiştir. Halkımız rahat olsun, biz halkımızı tedirgin ve mağdur edecek birduruma sokmadık. Bu güne kadar hep halkımızın yanında olduk. Dün mağdur etmediğimiz gibi bugünde, yarında mağdur etmeyeceğiz.’’ dedi

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER