banner28

Başkan Öztürk'ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında “ Milli mücadele ruhu bağımsızlık ve Cumhuriyetle taçlandı ” dedi.

Başkan Öztürk'ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
banner3

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”

Başkan Öztürk mesajında “Milletimiz, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, benzeri görülmemiş bir zaferle kazanmıştır. Milli mücadele ruhu bağımsızlık ve Cumhuriyet'le taçlanmıştır. Aziz Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kanını ve canını ortaya koyarak kazandığı Milli mücadelenin ardından 29 Ekim 1923’te “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle kurduğumuz Cumhuriyetimiz, aradan geçen 95 yılda her türlü saldırı ve zorluklar karşısında dimdik ayakta kalmış ve sonsuza kadar kalmaya devam edecektir.  Tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla İstiklaline ve istikbaline sahip çıkan Aziz Milletimiz  geçmişte olduğu gibi günümüzde de  birlik ve beraberliğini koruyarak birbirine daha sıkı bağlarla bağlanmış ve kenetlenmesini bilmiştir.

“Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütündür”

Başkan Öztürk mesajın devamında Cumhuriyetin birlik beraberlik ve toprak bütünlüğünü sağlayan en önemli kazanım olduğunu belirterek “ Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Dolayısıyla bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. Cumhuriyetimizi bizlere miras bırakmış olan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum"  dedi.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER