Başkan Dişli'den Şahin Okulu Öğrencilerine Nasihat

Özel Şahin Okulları Müdür Yardımcısı Miraç Köroğlu, Edebiyat Öğretmeni Özge Çengelcik ve 11. Sınıf öğrencileri Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret ederek, röportaj yaptılar.

Başkan Dişli'den Şahin Okulu Öğrencilerine Nasihat
banner3

Özel Şahin Okulları Öğrencileri ile meclis salonunda bir araya gelen Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli,, öğrencilerin Başkanlık, yönetim ve siyasetle ilgili sorularını cevaplandırdı. Başkan olmak için hangi aşamalardan geçilmesi gerektiğini sorusunu yanıtlayan Başkan Dişli, “ Belediye başkanı olacağım düşüncesi önceden bende yoktu. Hayatla yüzleşirken oluşuyor. Başkanlık çok sorumluluk gerektiren bir görevdir. Öncelikle halk size güveniyor ve sizi seçiyor. Bu sorumluğun bilincinde hareket etmek gerekiyor. İşinizi doğru güvenilir ve başarıyla yaparsanız halk size güveniyor ve yeniden seçiyor. Bu görevde çok sabır, metanet ve vefalı olmak gerekiyor. ”dedi.

SINIRLARIMIZ AYRI OLSA DA

Ülke gündemiyle ilgili de soru soran öğrenciler Başkan Dişli’ye, bu zor günlerde ülkeyi ayakta tutan gücün ne olduğu sordular. Topluma ayakta tutan gücün tamamen inanç olduğunu kaydeden Başkan Dişli, “İnanç çok önemli bir kavramdır. Allah (C.C) Tüm Müslümanlar kardeştir demiştir. Sizin kardeşiniz için yapamayacağınız bir fedakârlık olabilir mi? Olmaz. Bizde kardeş olduğumuza göre her türlü fedakârlığı yapmaya çalışıyoruz. Kardeşler birbirine ihanet etmez, yanlış yapmaz. Son günlerde her ne kadar sınırlarımız ayrı gibi görünüyor olsa da ülkemize gelmek durumunda kalan Suriyeli kardeşlerimiz var. Onlara sahip çıkmalıyız. Şu günlerde Müslümanların arasına fitne vererek, bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar.”dedi.

İLKELİ OLMAK GEREK

Ülkeyi ayakta tutan en önemli etkenlerin ecdadımızın çok önemli nasihatleri olduğunu kaydeden Başkan Dişli, “Adalet Mülkin Temelidir” gibi insan hayatını kolaylaştıran sözleri her yerde görürsünüz. Ecdadımız bizden önce yaşadıkları deneyimlerini bu günlere yazılı olarak bırakmışlardır. En büyük ölçümüz herkese eşit davranmaktır. Kardeşlik kavramı her zaman öncelikli ilkelerimizdendir. Her birimiz ilkeli olmak ve bazı değerlere saygılı olmak durumundayız. Bu sadece başkanlara veya öğretmenlere has bir durum değil.Sizin de ilkeli davranmanız gereken yerler vardır. Bu davranışınız sizi ilerde daha iyi yerlere taşıyabilir.”diye konuştu.

ATALARIMIZ SAVAŞTA DAHİ ÇOCUK ÖLDÜRMEMİŞTİR

Öğrencilerin son günlerde yaşanan olaylarla ilgili sorduğu soruyu cevaplayan Dişli, “Batı ülkemizin bir adım ileri adım atmasına katlanamıyor. Bu tür katliamları yapanlar asla Müslüman değil. Dinle, İslamiyetle hiçbir ilgisi yok. İnsanı hiç beklemediği bir mekânda katlediyorsun. Müslüman gidip bir insanı öldürmez. Bizim atalarımızı tüm dünya tanıyor ve anlatıyor. Osmanlı’nın gittikleri şehirlerde ne bir çocuğu ne bir kadını öldürdükleri görülmemiştir. Silahsız erkekleri dahi öldürmemişlerdir. Sadece esir almışlardır. Böyle bir tarihe sahip atalarımızla gurur duyuyoruz. Şimdi Avrupa’da Türkiye ile ilgili algı oluşturmaya çalışıyorlar. ‘Türkiye’ye gitmeyin. Türkiye’de her gün patlama oluyor. Huzur yok, yatırım yapmayın, geziye gitmeyin’ algısı yaparak ülkemize diz çöktürmeye çalışıyorlar. Gezi olaylarında ülkemizde de aynı isimde bulunan bir kanal Avrupa’da 24 saat canlı yayın verdi. Tüm Avrupa izledi. Ağaç kesiliyor insanlar öldürülüyor algısı yaptılar.15 Temmuz’u da görmezden geldiler. Ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunları çok iyi bilerek, mücadeleyi elden bırakmamak gerekiyor.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER