Başkan Alemdar'dan 10 Kasım Mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 80. yılında saygı ve rahmetle andıklarını ifade ederek, “Bugün Atatürk’ün aziz hatıralarını yad ederken, ülke ve millet olarak onun gösterdiği hedefler doğrultusunda daima ileri bakıyoruz.” diye belirtti.

Başkan Alemdar'dan 10 Kasım Mesajı
banner3

En Büyük Sorumluluğumuz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sahip olduğu vasıflarla tüm dünyaya örnek olduğunu belirten Alemdar, “Atatürk askeri becerileri, liderlik ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının önünde tarihi bir şahsiyettir. Milli mücadelemizi, milletimizin desteğiyle başarıya ulaştırmıştır. İstiklal savaşımızın ardından da Cumhuriyetimizi kurarak milletimizin önünde yepyeni ufuklar açmıştır. Bizler de ülkemizi, onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Atatürk'e ve bizlere cennet vatanı miras bırakan tüm şehit ve gazilerimize karşı bu en büyük sorumluluğumuzdur.” ifadelerini kullandı.

Başkan Yusuf Alemdar, “Bu duygularla, vefatının 80. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER