Barodan Muhteşem Konser

Sakarya Barosu Türk Sanat Müziği Topluluğu Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlemiş olduğu konser ile misafirlerine keyifli bir gece yaşattı.

Barodan Muhteşem Konser
banner3

Sakarya Valisi Hüseyin Avni COŞ ve Avukat Eşi Aylin ÖZER COŞ, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet ÖZEL, Sakarya Adalet Komisyonu ve 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı M.Sertaç KESLER, Sakarya 3.Ağır Ceza mahkemesi Başkanı Hakan İSKENDEROĞLU, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, Muharip Gaziler Derneği Üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü GÜRPINAR geceye eşleri ile birlikte katılanlar arasındaydı.

Şef Orçun Üretmen yönetiminde yirmi bir eserden oluşan repertuvar iki bölümde seslendirildi.

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan’ın da bir eser okuduğu bu özel gecede davetliler de sık sık koroya eşlik ettiler.

Her anı ilgi ile takip edilen konserin sonunda teşekkür konuşması yapmak için kürsüye gelen Başkan Kazan gecenin düzenlenmesinde emeği geçen Kültür Sanat Kurulu Başkanı Av. Ülkü Çakır’a ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yeliz Aydın’a, koroya ve orkestraya teşekkür ederek sözlerine başladı.

“BİR SANATIN BİR DE HUKUKUN ÖNÜNDE EĞİLİRİZ”

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmasa da teşekkür eden Başkan KAZAN: “Kendimizi evimizde gibi hissettiğimiz üniversitemizin değerli rektörü Muzaffer Elmas’a da ayrıca teşekkür etmek isterim." dedi. Başkan Kazan konuşmasının devamında, “Tarih boyunca dimdik duran devletlerin sadece iki şey önünde eğildiğini görürüz. Biri hukuktur biri sanat. Ve ben de tebrik ederek huzurlarınızda onların önünde eğilmek istiyorum. Adalet mülkün temeli ise bu mülk sanat ile yücelecektir.” sözleri salondan büyük alkış topladı.

VALİ COŞ’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Vali H.Avni Coş ise sanatın ve kültürün önemine vurgu yaptığı kısa konuşmasında ilimizin bir kültür, sanat şehri olması için tüm kurum ve kuruluşlara görev düştüğünü belirtti.

 “Birlikte olduğumuz zaman, beraber olduğumuz zaman, mesaimizi iyi işler yapmak için harcadığımız zaman böylesi güzel etkinlikler ortaya çıkıyor.” diyen Vali Coş bu güzel organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik etti.

ÇİÇEK TAKDİMİ

Teşekkür konuşmalarının ardından Av. Ülkü Çakır’a Vali H.Avni Coş tarafından çiçek takdim edilirken, koro şefi Orçun Üretmen’e ise çiçeğini Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet ÖZEL, Sakarya Adalet Komisyonu Başkanı Sertaç KESLER tarafından takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER