Barodan Bir Baskın Daha! Bu Defa Bir Avukat Yakalandı!

Sakarya Barosu çıkar amaçlı iş takibi yapan aracılara ve yasaya aykırı toplantılar yapan avukatlara göz açtırmıyor.

Barodan Bir Baskın Daha! Bu Defa Bir Avukat Yakalandı!
banner3

Baro, geçtiğimiz gün Karaman Yenikent'te kamulaştırma davaları ile ilgili yapılan bir toplantı ihbarını değerlendirmiş ve baskın düzenlemişti.

Baskın sırasında kendini aynı zamanda mahkemelerde bilirkişilik yapan biri olarak tanıtan, davaları kesin kazanacaklarını söyleyerek, vatandaşları yanıltan ve çıkar karşılığı vekaletlerini toplamaya çalışan bir kişi hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

VATANDAŞ İHBAR ETTİ

Bu kez bir vatandaşın ihbarı üzerinde harekete geçen Baro Başkanı ve bir kısım yönetim kurulu üyesi, İstanbul’dan gelerek Yazlık’ta bir kahvehanede toplantı yapan avukata baskın düzenledi.  Başkan Kazan ve beraberindeki heyet toplantıyı başından sonunda kadar takip ederek kayıt altına aldı.

HAKARETLER YAĞDIRDI

İstanbul Barosuna kayıtlı avukat olduğu anlaşılan kişi, Baro Başkanı Kazan'ın "Yaptığınız şey yasaya ve meslek ilkelerine aykırı, burada bu şekilde bir şeye müsaade edemeyiz" sözleri üzerine Baro Başkanının üzerine yürüdü ve Başkan Kazan'a hakaretler yağdırdı.

AVUKATA AYRICA SORUŞTURMA AÇILACAK

Baskın sırasında güvenlik önlemleri alan emniyet mensupları, Başkan Kazan’ın şikayeti üzerine iş takibi yapan bir kişiyi ifadesini almak üzere emniyete götürdü. Ayrıca söz konusu avukat hakkında çıkar ilişkisi ve Başkan Kazan’a yapmış olduğu hakaret nedeniyle de ayrıca soruşturma başlatılarak dava açılması bekleniyor.

ÇANTACI AVUKATLIĞA SON!

Başkan Kazan, Sakarya'da vatandaşları mağdur ve istismar eden "çantacı" avukatlığa son vereceklerini ve bu duruma asla müsaade etmeyeceklerini belirterek "Sakarya’nın bütün duyarlı avukatları ve vatandaşları bu işin takipçisidir. Baromuz gelen ihbarları hassasiyetle değerlendirmeye devam edecektir" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER