banner28

Barcode Official İsimli Grup Gençlere Rap Müziğini Sevdirmeyi Amaçlıyor

Sakarya’da yeni kurulan ve rap müziğiyle uğraşan Barcode Official grup üyeleri, rap müziğini genç nesile sevdirmeyi amaçlıyor.

Barcode Official İsimli Grup Gençlere Rap Müziğini Sevdirmeyi Amaçlıyor
banner3

Tüm ülkede 2005 yılından sonra dinleyici oranı artan rap müziğine, Sakaryalı gençlerde yoğun ilgi gösteriyor. Sakarya’da yeni kurulan ve 9 kişiden oluşan Barcode Official isimli grubun amacı kötü lanse edilmiş olan rap müziğini gerçek anlamını göstererek 7’den 70’e herkese sevdirmek.
Grubun menejeri olan Kübra Alkan, amaçlarının insanları ve özellikle gençlere rap müziğini sevdirmek olduğunu ve rap müziğinin gerçek anlamına kavuşturmak olduğunu söyledi. Alkan yaptığı açıklamada, “Barcode Official isimli rap grubumuz daha yeni kuruldu. Grubumuz 9 kişiden oluşuyor. Rap müziği günümüzde popileşen ve yeni nesil tarafından çok fazla dinlenen müzik türüdür. Bizler Sakarya’da rap’i tanıtmak istiyoruz. Rap şarkısı diyince insanların akıllarına hep isyan ve kötüye yönelme geliyor. Biz bu algıyı kırmak istiyoruz. Bizler rap müziğini kötü ortamından çıkarıp gerçek anlamına ulaştırmak istiyoruz. Grup olarak 10 Ocak’da ve 7 Şubat 2016 tarihlerinde bir konser vermeyi planlıyoruz. Konserlerden elde ettiğimiz gelirle çocuk esirgeme kurumana yardim etmeye planliyoruz. İnşallah özellikle gençlere rap şarkısını sevdiririz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2015, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER