Bakanlıktan Adım Bekliyoruz‏‎

Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca taziye için Sakarya'ya gelen Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile Hendek Ziraat Odasında bir araya geldi.

Bakanlıktan Adım Bekliyoruz‏‎
banner3

Yaklaşık bir saat süren görüşmeye ilişkin bir  açıklama yapan Başkan Tamer Tunca açıklamasında '' Bir taziye için ilimize gelen Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar ile bir araya gelerek üreticilerimizin sorunlarını yeniden iştişare etme imkanı bulduk. Fındık fiyatının aşırı düşüşü , üreticimizin TARSİM ile ilgili sorunları ve 2B için müracaat edemeyen üreticilerimizin için yeniden hak ve süre tanınması gibi konuları görüştük '' 

 

'' Genel Başkan Şemsi Bayraktar , Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş , Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve tüm karadeniz milletvekilleri ile detaylı görüşmeler yapıldığını ve Bakanlığın titiz bir çalışma içinde olduğunu vurgulayan bir açıklama yaptı '' diyen Tunca ; '' Bizde önümüzdeki günlerde çiftçinin ve fındık üreticimizin sorunlarının çözümü için Bakanlığın ciddi adımlar atmasını bekliyoruz '' ifadelerine yer verdi.

 

Başkan Tunca ayrıca '' Mutlak suretle fındıkta tekelleşmenin önüne geçilmeli , ivedi adımlar atılmalı. Bu ürünü şans oyununa çevirerek üreticinin psikolojisi ile oynamanın bir anlam mantığı  yok. Sonuçta ihraçatcılar da üreticiler gibi fındıktan sağlıyorlar '' dedi.

 

Ayrıca yapılan açıklamada daha önceki Bakanlığın toplantılarında bazı Ziraat Odası ilçe Başkanlarıyla üreticinin sorunlarıyla ilgili dosyayı bakanlık yetkililerine teslim ettiklerini , Bakanlıktan ürrticilerin sorunları ile ilgili adım beklediklerini ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER