banner28

Bakan Yardımcısı Çelik'ten Geyve Ziyareti

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Geyve’ye geldi.

Bakan Yardımcısı Çelik'ten Geyve Ziyareti
banner3

Sakarya AK Parti Eski Milletvekili ve Bilim,  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Geyve İlçesinde ziyaretlerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Çelik’i, Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak, Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri karşıladı.

Belediye Başkanı Murat Kaya makamında ağırladığı konuğuna kısa bir brifing vererek bu güne kadar ilçede yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aktardı. Konuğa; çay, ayva suyu ve ayva meyvesi ikramında bulunuldu.

Bakan Yard.Çelik, Başkan Kaya ve beraberindekiler, Geyve Küçük Sanayi Sitesini ziyaret etti. Site esnafları konuklarını girişte karşıladı ve kantin olarak kullanılan mekanda bir araya geldi. Kayyum görevlisi ve Umurbey Mahallesi Muhtarı Osman Önal genel bir bilgi verdi. Önal konuşmasında özetle şunları söyledi: ” Banka ile ilgili yazışmalarımız tamamlandı bitti. İpoteklerin kaldırılması için bankaya70 – 80 bin TL civarında bir para yatırıldığında hemen tapuları alabileceğiz. Yaklaşık 60 kişi tamamen işlerini bitirdi. Bir kısmı borcunun %60-70 ni bitirdi. 15 tane de kooperatifin boş dükkanı var. Önümüzdeki hafta genel kurul yapılacak ve yeni yönetim seçilecek. Kayyum süresi bitti. Avukat ile birlikte yeni seçilecek yönetime destek olmaya devam edeceğiz.”

Bakan Yard. Hasan Ali Çelik sanayi esnafı ile birlikte olduğunda yaptığı konuşmasında özetle: ” Bakanlığımın çalışma alanı gereği, sanayi esnafı olarak yaşadığınız sıkıntıları yakından biliyorum. Katkılarınız ile yaptığınız bir eser bu çarşı. Yaşadığınız sorunlar ile ilgili olarak gelen görevli arkadaşlarımız ile bir kaç adımda katkımız oldu. Bizlerde sanayici esnafımızın işinin peşinde olmasını istiyoruz. Bizler de bakanlık olarak işlerde bir gecikme aksama varsa devreye girip sorunu çözmeye varız. Küçük işletmeler bizler için çok önemli. Sizler bizim için sanayi aktörlerisiniz. Başkanımızın organize sanayi ye yönelik girişimleri var, o konuyu da takip ediyorum. Sizlerle birlikte olmak ve sizleri ziyaret amaçlı geldim.” Dedi.

Sanayi Esnafları Belediye Başkanı Murat Kaya’ya, direklerdeki lambaların yanmadığını ve ara yollarda bazı bozuk bölümler olduğunu aktardı. Başkan Kaya kısa açıklamasında; en kısa sürede çözülmesi için gerekenin yapılacağını belirtti.

Bakan Yard. Çelik yöneltilen bir soru üzerine referandum süreci ile ilgili kısa açıklamalarda bulundu.

Bakan Yard. Hasan Ali Çelik, Taraklı İlçesinde ziyaretlerde bulunmak üzere ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER