Bakan Yardımcısı Çelik Geyve'de

Ankara’daki programlarından fırsat buldukça memleketi Sakarya’ya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik hafta sonu Geyve’deydi.

Bakan Yardımcısı Çelik Geyve'de
banner3

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Geyve’ye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik beraberinde Ak Parti İl Yönetim kurulu üyesi Mehmet Yılmaz, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Ak Parti Geyve ilçe başkanı Abdullah Özdemir ile birlikte dolu dolu bir gün geçirdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, İlçe ziyaretinde ilk önce Geyve Belediyesi tarafından yaptırılan Yöresel Ürünler Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.Başkan Kaya, Geyve yöresinde yetişen her türlü ürünün işlenebileceği bir tesis olması itibariyle oldukça önemli bir yatırım olan Yöresel ürünler merkezi inşaatı hakkında Bakan yardımcısı Çelik’e bilgiler verdi.

Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik daha sonra Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve beraberindekiler ile Doğantepe, Burhaniye, Setçe ve Belpınar  mahallerini ziyaret ederek vatandaşları dinledi. Ziyaret ettiği yerlerde hoş geldiniz dileklerine duyarsız kalmayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, vatandaşları tek tek dolaşıp selamlayarak hepsinin hal hatırını ve sıkıntılarını sorarak kısa kısa sohbetlerde bulundu.

Ankara programlarından fırsat buldukça Sakarya’ya gelerek , ilçe ve mahallelerde vatandaşlarla hasbihal etme imkanı aradıklarını ifade eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Hasan Ali Çelik, bugünümüzü Geyve’ye ayırdık.Başkanımızla çok yararlı bir gün geçirdik.Hükümetimizin ve Başkanımızın Geyve’nin en uzak mesafelerinde bulunan Burhaniye, Setçe ve Belpınar Mahallerinde yapılan çalışmalar ile  hizmet anlayışını yerinde görerek çok memnun kaldık. Çelik; Doğantepe Barajındaki son durumu yerinde gördük.Bu baraj bittiğinde Geyvedeki sulanabilir alan ile üretilen ürün kalitesinde artışın olacağı kaydetti. Doğantepe Barajı Geyve Ovasına değer katacak. Bakan Yardımcısı  Çelik, program sonunda Tarım’ın gözbebeği bu topraklarda yaşayan çalışkan dürüst, geleneklerine sahip çıkan  insanlarımızla bir arada olmak, onları dinlemenin büyük keyif verdiğini belirterek Geyve’den ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER