banner28

BAKAN EROĞLU SAKARYA'DA ÖLÜMDEN DÖNDÜĞÜ ANISINI ANLATTI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gençlik yıllarında eğitim gördüğü Sakarya’da tezini yapmak istediği sırada ölümden döndüğü anısını anlattı.

BAKAN EROĞLU SAKARYA'DA ÖLÜMDEN DÖNDÜĞÜ ANISINI ANLATTI
banner3

Bakan Eroğlu, Sakarya'da "Orman Köylülerini Destekliyoruz" sertifika törenine katıldı. Katıldığı programda Sakarya için birçok projenin müjdesini veren Eroğlu, geçlik yıllarında eğitim gördüğü zamanlara ait bir anısını da anlattı. Tez ödevi için gittiği Sakarya Nehri’nde tutunduğu dalın kırıldığını ifade eden Bakan Eroğlu, “Sakarya’da çok hatıralarım var. Bir keresinde Doğançay’da azgın olan Sakarya Nehri'ne düştüm. Düştükten sonra bir ağaca tutundum. Neticede ağaçta kırıldı. Bende neredeyse Sakarya’dan buraya kadar yüzerek gelecektim. Ağacın bu sefer köküne tutundum ve kurtuldum. Tez zamanında Sakarya Üniversitesi'nde bana yardım eden asistanlar vardı, şuanda profesör olan arkadaşlar, demişlerdi ki 'Aleti verin hocam' dediler. Nehirden çıktıktan sonra onları fırçaladım. Ben nehirde gidiyorum siz alet peşindesiniz. Onlarda esprisi olsun diye 'Hocam alet zimmetli ama siz zimmetli değilsiniz' dediler. Bende Sakarya’ya zimmetliyim. Böyle nice hatıralarım var Sakarya ile ilgili” diye konuştu


Konuşmaların sonrasında Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri sertifikaları dağıttı. Bakan Erdoğlu, daha sonra Sakarya Valiliği'ni ziyaret etmek üzere tören alanından ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER