banner28

BAKAN EROĞLU'NDAN YERLİ YATIRIMCILARA DESTEK

Ankara’da gerçekleştirilen ‘Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Formu’na katılan ve Sakaryalı TBM Endüstri’nin standını ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yerli yatırımcılara destek verdiklerini ifade ederek, “Bundan sonra yapılacak olan projelerde yerli ürün tercih edilecek” dedi.

BAKAN EROĞLU'NDAN YERLİ YATIRIMCILARA DESTEK
banner3

BAKAN EROĞLU MÜJDEYİ VERDİ

Ankara Congressium Fuar Merkezinde 3’üncüsü gerçekleştirilen ‘Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Formu’na Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’da katıldı. Fuar açılışının ardından stantları gezen Bakan Veysel Eroğlu KOSGEB desteği alarak AR-GE çalışması yapan firmaların ürünlerini inceledi. Yerli imalat yapan firmalara önem verdiklerini açıklayan Bakan Eroğlu, yerli üretim yapan Sakaryalı TBM Endüstri’nin standını inceledikten sonra, “Firmalarımız en ileri teknolojileri kullanarak üretim yapmalı. Bunun için bizlerde destek olacağız, üzerimize düşenleri yerine getireceğiz. Özellikle belirtmek isterim ki bundan sonra yapılacak olan projelerde yerli ürün tercih edilecek” şeklinde konuştu.

 

“YURT DIŞINA İHRAÇ EDELİM”

TBM Endüstri standında sergilenen ürünleri dikkatle inceleyen Bakan Eroğlu, “Bu ve buna benzer ürünler, teknolojiler eskiden yurt dışından gelirdi artık ülkemizde üretiliyor. Bunu destekliyoruz, buradaki firma yetkililerini tebrik ediyorum ayrıca bu ürünleri yurt dışına ihraç etmek için gerekli çalışmaları başlatmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER