Ayvayı, Başkentinde İncelediler

Son yıllarda üretilen Ayva ile yerel ve ulusal basına damga olan ve Ayvanın Başkenti olarak anılan Geyve’de üreticilere yardımcı olabilmek ve daha kaliteli ürün yetiştirilmesi konusunda çalışmalar devam ediyor.

Ayvayı, Başkentinde İncelediler
banner3

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünden Doç.Dr. Mehmet Emin Akçay başkanlığındaki teknik personel, ayvanın Yüzde 65 ini tek başına üreten Geyve’de ki ayva bahçelerinde incelemede bulundular.

Geçtiğimiz ay içerisinde Geyve’den yapılan ziyaret esnasında Ayvanın daha kaliteli yetiştirilmesi konusunda yapılabilecek çalışmalar kapsamında ilçeye davet edilen Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitütüsünden bir grup akademisyen Geyve’yi ziyaret etti.

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitütüsü Başkanı Doç Dr. Mehmet Emin Akçay Başkanlığında Ziraat Yük. Müh. Zühtü Polat, Zir. Yük. Müh. Cemil Hantaş ile Sakarya Tarım İl Müdürlüğünden Zir. Müh. Mehmet Alan’dan oluşan heyet Geyve ziyareti kapsamında İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Saban’ı ziyaret ettiler.Burada Ayva konusunda yapılan çalışmaların son durumu değerlendirildi.

Konuk teknik ekip daha sonra Geyve İlçe Tarım Müdürlüğünden Zir. Müh. Ozan Dündar’ın da katılımıyla Doğantepe ve Burhaniye’deki ayva bahçelerini ziyaret ettiler.Burada ayva bahçesinde dalında ayva’yı inceleyen ekipler, üreticileri bilgilendirdiler.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER