Aydınlar Ocakları'nın 42. Büyük Şurası Iğdır'da Gerçekleşti

Aydınlar Ocakları’nın 42. Büyük Şurası Iğdır’da gerçekleşti. Şura’nın Iğdır’ın Kurtuluşu’nun 95. Yılına denk gelmesi ise şuranın önemi bir kez daha ortaya koyuldu.

Aydınlar Ocakları'nın 42. Büyük Şurası Iğdır'da Gerçekleşti
banner3

Yoğun katılımlı

Aydınlar Ocakları’nın 42. Büyük Şurası; Iğdır Aydınlar Ocağı’nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Iğdır’ın Kurtuluşu’nun 95. yılında şuranın Iğdır’da yapılmasının çok önemli olduğu ifade edilmektedir.  Şurada Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı ve Sakarya Üniversitesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu ile yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Büyük bir katılımla yapılan şuraya Aydınlar Ocakları yöneticileri, Aydınlar Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal yanı sıra Azerbaycan Aydınlar Ocağı Başkanı Vügar Kerim oğlu Kerimov, Silahlı Kuvvetler İctimai Nezaret Birliği başkanı ve “Harbi And” gazetesinin baş redaktörü Emin Hesenli ile İreban Tiyatrosu başkanı İftihar Piriyev, Türkmeneli Derneği Genel Başkanı Dr. Nefi Demirci katıldı.

 

Cerrahoğlu’ndan Sürmeli’ye onur belgesi

Şura çalışmalarını Iğdır halkı, Öğretmenler, Iğdır Üniversitesi öğrencileri ile bazı kamu görevlileri de takip etti. Açılış konuşmasını yapan Iğdır Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Murat Sürmeli konuşmasında Iğdır’ın Ermeni zulmüne uğrayan illerin başın da geldiğini, yapılan Ermeni mezalimi anıtının hala tescil edilmediğini ifade etti. Şura çalışmaları sonunda Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu, Iğdır Aydınlar Ocağı Başkanına, şuraya yaptığı katkılarından dolayı bir onurluk belgesi verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER