Atatürk Ferizli'de Saygıyla Yâd Edildi

Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. Yılında tüm yurtta olduğu gibi Ferizli’de de saygı, özlem ve minnetle yâd edildi.

Atatürk Ferizli'de Saygıyla Yâd Edildi
banner3

Ferizli Kaymakamlığı ve Ferizli Belediyesi tarafından Ferizli Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla başlayan Atatürk’ü anma programı, saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde iki dakikalık duruşu ile devam etti. İstiklal Marşı okundu ve bayraklar yarıya indirildi. Sokaktaki vatandaşlarda oldukları yerde saygı duruşunda bulundular.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenine, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Cumhuriyet Savcısı Özgür Yurdakul, diğer ilçe protokolü, Siyasi Parti Temsilcileri, belediye meclis üyeleri, STK’lar, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Buradaki törenin ardından Atatürk’ü anma programı saat 9.30’da Halit Narin İlköğretim Okulu konferans salonunda sürdü.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Borsa İstanbul Recep Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sedat Abuç, günün anlam ve önemini belirten güzel bir konuşma yaptı. Program öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam etti. Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi. Sunulan video gösteriminin ardından Atatürk oratoryosu ile devam eden programın son bölümünde, ilçe protokolü tarafından 10 Kasım konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER