banner28

'Aşure Birlik ve Dirlik Günüdür'

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Muharrem ayının 10. günü kutlanan Aşure günü için mesaj yayımladı. Başkan Öztürk mesajında “Aşure gününün ruhunda, paylaşma, dayanışma var Aşure birlik ve dirlik günüdür” dedi.

'Aşure Birlik ve Dirlik Günüdür'
banner3


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Muharrem ayının 10. günü kutlanan Aşure günü nedeni ile bir mesaj yayınlayarak tüm insanlık âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

“Aşure gününün ruhunda paylaşma dayanışma var”

Başkan Öztürk mesajında; “İnancımıza göre hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının onuncu günü olan Aşure gününde birçok önemli olay meydana geldiğine inanılır ve bu güne kıymet atfedilir. Aşure günü, Nuh Peygamber’in büyük tufandan kurtuluşu, Hz. İbrahim’in Nemrut’un ateşinde yanmadığı gün, Hz. Musa’nın denizi yararak firavundan kurtulduğu gün gibi birçok önemli olayın yaşandığı bir gündür. Aşure günü birlik ve dirlik günü olup paylaşmayı dayanışmayı simgeler. Ayrıca Aşure günü dolayısıyla Kerbela şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz. Tüm vatandaşların Muharrem ayını ve Aşure Gününü tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Aşure İkramı

Öte yandan Başkan Öztürk yaptığı açıklamada 26 Eylül Çarşamba Günü Yunus Emre Diriliş Meydanında vatandaşlara aşure ikramında bulunulacağını belirterek “26 Eylül Çarşamba Günü Yunus Emre Diriliş Meydanında yapacağımız Aşure ikramı ile bir geleneği yaşatarak Muharrem ayının bereketini vatandaşlarımız ile paylaşacağız, tüm vatandaşlarımızı aşure etkinliğine davet ediyorum” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER