banner28

Aşı Kampanyasına Yoğun İlgi

Dünya Aşı Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü ‘ne bağlı ekipler SAÜEAH önünde ücretsiz aşılama yaptı. Aşı ve aşılama konusunda bilgilendirilen vatandaşlar, aşılama için kurulan standa yoğun ilgi göstererek tetanos ve zatürre aşısı oldu.

Aşı Kampanyasına Yoğun İlgi
banner3

Çark Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşle başlayan Dünya Aşı Haftası programı İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar,  Tübeküloz ve Aşı Programları Birimi tarafından çeşitli çalışma ve etkinliklerle devam ediyor. Çark Caddesi’nde Aşı Haftasına özel şapka ve tişörtleri giyen sağlık çalışanları ile öğrenciler taşıdıkları pankart ve dövizlerle aşının önemine vurgu yaparak farkındalık yaratmaya çalıştı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Güvey, Başkan Yardımcısı Dr. Mümtaz Seyda, Bulaşıcı Hastalıklar Birimi Sorumlusu Dr. Gülden Tarhan da katıldı.

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karabay önderliğinde Dünya Aşı Haftası etkinlikleri çerçevesinde erişkin aşılaması ve halka yönelik bilgilendirme yapıldı. Bu kapsamda 65 yaş üstü kronik hastalığı olan kişilere KPA (Pnömokok/Zatürre), Td (Tetanoz); hastane personelinden eksik aşılı olanlara ve risk grubundaki nüfusa KKK, Td; 18 yaş üstü kişilere Td aşıları yapıldı. Bulaşıcı Hastalıklar,  Tübeküloz ve Aşı Programları Birimi Sorumlusu Dr. Gülden Tarhan, bulaşıcı hastalıklarla mücadelede en önemli silahın aşı olduğuna dikkat çekerek, özellikle çocukların birçok bulaşıcı hastalığa karşı korunması için aşılarının yapılması gerektiğini dile getirdi. Broşürlerle bilgilendirilen vatandaşlara aşı takvimi ve aşı kartı dağıtıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER