Artık Onlar 'Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisleri'

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen ‘’Çoçuklar Trafik Eğitimi Projesi’ kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Personeli Murat Ünal tarafından Adapazarı Osmanbey İlkokulu öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi.

Artık Onlar 'Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisleri'
banner3

Minik öğrencilerin trafik kurallarına uyma bilincini geliştirmek ve farkındalığı artırmak için yapılan Trafik Eğitimlerinde ,Okul Servisi Kuralları, karşıdan karşıya güvenli geçiş alanları, güvenli oyun alanları, bisiklet ve kaykay kullanma şekilleri,Trafik İşaretleri,Trafik kuralları ce Yaya Önceliği Bilincinin oluşması konusunda bilgiler verildi.

Eğitim sonunda Öğrencilere  Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya imzalı  ‘’Ailemin ve Ülkemin Polisiyim’’ kartları dağıtıldı. Öğrencileri görevleri  anlatılarak , Ailelerinin Trafik kurallarına uymaları konusunda denetleyici olmaları istendi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle devam eden programda Okul Aile Birliği Başkanı Yadigar Kesim yaptığı açıklamada; "Trafik kazalarının önlenmesi konusunda eğitim ve öğretimin rolü büyüktür. Böylesine güzel bir organizasyon için Okul Müdürümüze ve İl Emniyet Müdürlüğümüze Teşekkür ediyorum" dedi.

Adapazarı Osmanbey İlkokulu Okul Müdürü Tuğba TUNAR yaptığı değerlendirmede; "Trafik bilincinin çok erken yaşlarda kazandırılması gerekmektedir. Bu çalışma ile öğrencilerde bir farkındalık oluşturuluyor ve Trafik Eğitimleri sayesinde bilinçli bir nesil yetişmektedir. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER