banner28

Arık'tan Fabrika Açıklaması

Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, Fındığa dayalı herhangi bir üretimi işleyecek, pazarlayacak bir fabrikamız yok" dedi.

Arık'tan Fabrika Açıklaması
banner3

Başkan Arık, yaptığı açıklamada, tarımla turizmin bu bölgede bir arada gitmesinin mümkün olmadığını söyledi. Bölgenin geçim kaynağının fındık olduğunu belirten Arık, "Ama fındığa dayalı herhangi bir üretimi işleyecek, pazarlayacak bir fabrikamız yok. Burada bir fındık kırım fabrikası işleme yerleri olması lazım. Bugüne kadar açmış olduğumuz sadece fındık değil başka üretilen ürünlerimizin tanıtımı, satışı yapılan standlarımız bile yok" diye konuştu. Arık, ayrıca, Ziraat Odası olarak yaz sezonunda çiftçilerin ürettikleri ürünlerin tanıtımı ve satışı için çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti. 

Başka Karasu yok

Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık “Tarımsal olan yaz sezonunda en fazla gözde olan mısır üretimi Karasu bölgesinde azda olsa şeker pancarı var niye başka bölgelerden niye gelsin satışları yapsın önemli olan kendi ürettiğimizi kendimizin üretim tesislerinden çıkanları tanıtımları ile birlikte satarak ilçemizin de ekonomisine katkı yapmak olacaktır.Ziraat odası başkanı Arık karasu ilçemize büyük bir göç geliyor son günlerde Karasu’nun her köşesinde yapılan konutlardan da belli oluyor ama gelenlerin ilçeye sadece 2.-3 aylık yaz tatillerinde veya kış aylarında kalan ilçede kalması için sosyal etkinliklerinede gelen taleplere göre de etkinlik yapılması önemlidir bu konuda Belediye Başkanımızın çalışmalarını da yakından takip ediyoruz sadece Belediyeye bırakmamalı sivil toplum örgütlerinde kendi konumlarında çalışmaları gerektiğine inanıyoruz başka bir Karasu yoktur hep birlikte sahip çıkmalıyız” dedi.

Fındık alan bazı destekler açıldı

Karasu Ziraat odası Başkanı Arık Karasu’da tarla arazisi olarak 7.598. Hektar meyvelik alanı 85. sebzelik alanı 200.Fındık alanı 20.000 kavaklık alanı ise 1.492.dir dedi. Başkan Arık Fındık alan bazı destekler açıldı. Karasuda alan bazı desteklemesi 8500 civarında çiftçisi var ve 2 beden geçmesi için tapu çalışmalar devam eden araziler var sarı alan bölgelerinde daha önce arazi tapularının iptal edilenleri tekrar geri alması için fındık alan bazlı desteklerinin üreticilerine ve piyasaya büyük katkısı var esnaflarımızda faydalanmaktadırlar. Karasu Ziraat Odası olarak yaz sezonunda uygun bir yerde çiftçilerimizin üyelerimizin ürettikleri ürünleri tanıtımı ve kendi ürettikleri ürünlerinin tanıtımı ve satış yapmaları için bir proje kapsamında çalışmalarımıza devam ediyoruz”dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER