Arifiye Damla Derneği'nden Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

Arifiye’den Bayırbucak Türkmenlerine bir TIR kuru gıda ve battaniye yardımı gönderildi. Damla Derneği’nin öncülüğünde gerçekleşen yarım kampanyasına Kalaycı Muhtarlığı ve Kazım Karabekir İlköğretim Okulu düzenledi.

Arifiye Damla Derneği'nden Bayırbucak Türkmenlerine Yardım
banner3

Damla İlim Kültür Derneği önceliğinde Arifiye Kazım Karabekir İlköğretim Okulu ve Kalaycı Muhtarlığı ortaklaşa düzenlediği yardım kampanyası ile Bayırbucak Türkmenlerine bir TIR kuru gıda ve battaniye yardımı toplandı. Bayırbucak Türkmenlerine toplanan yardımlar dualar eşliğinde Hatay’a gönderildi. Gönderilen yardım malzemelerinin Hatay’da bulunan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Gökay Aydın tarafından bizzat teslim alınarak Türkmen kardeşlere ulaştırılacağı belirtildi. Damla Derneği yöneticileri, dünyanın neresinde bir mazlum varsa onun yanında olmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Sakal-ı Şerif

Bayırbucak Türkmenleri’ne yönelik toplanan yardımların gönderilmesi için cuma akşamı Damla Derneği’nde bir program düzenlendi. Her hafta Cuma akşamları düzenlenen hasbıhal programında sohbet, akabinde Sakal-ı Şerif ziyareti gerçekleşti. Program sonrasında yardım kampanyası için toplanan malzemeler, masraflarını Arifiye Belediyesi’nin karşıladığı bir TIR’a hep birlikte yüklendi.

 

Yardımlar

Damla Kültür Derneği Mütevelli Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Kesmen, yardım kampanyasına gösterilen ilgiden dolayı Arifiye halkına teşekkür etti. Kesmen, “Yapılan yardımları dualarımızla Hatay’a uğurluyoruz. Dualarımız odur ki, Cenab-ı Allah İslam dünyasını ve Türk coğrafyasını bir daha böyle yardıma muhtaç duruma düşürmesin. Bugün yardım için uzanan o eli Arifiye halkı geri çevirmedi. Yediğini de paylaştı, giydiğini de. Bugün bir kez daha Damla Derneği olarak Arifiye halkıyla gurur duyuyoruz” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2016, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER