banner28

ARICILIK YAPANLAR İÇİN UYARI! 

Havaların ısınması ile birlikte İlçe genelinde sinek, böcek ve haşarat ile yoğun mücadele çalışmalarına yeniden başlayan Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü özellikle arıcılıkla meşgul olan vatandaşlar için önemli bir uyarıda bulundu.

ARICILIK YAPANLAR İÇİN UYARI! 
banner3

Özellikle yaz aylarının kâbusu haline ve şu anda yumurtlama evresinde olan her türlü sinek, sivrisinek, böcek ve haşaratın üreme ve çoğalmasının engellenmesi için kısa bir süre içerisinde ilaçlama çalışmalarına başlayacak olan Sağlık işleri ekipleri ilaçlamadan arıların zarar görmemesi için arıcılıkla uğraşan vatandaşları uyardı. İlçe genelinde yoğun bir şekilde kapalı ve açık kanal ilaçlaması, dumanlama çalışması yapıldığını bildiren Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü Arıcılık ile uğraşan ve arı sahibi olan tüm vatandaşların arıcılık yaptığı yerleri belediyemiz Sağlık işleri Müdürlüğü’ne bildirmeleri konusunda uyardı.

Sağlık işleri Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda “Havaların ısınması ile birlikte çoğalan ve şu anda yumurtlama evresinde olan her türden sinek, böcek ve haşeratla mücadele kapsamında plan ve program dâhilinde İlçe genelinde  kapalı kanal ve açık kanal ilaçlama çalışmaları, dumanlama çalışmaları yapılmakta. Arıcılık yapan ve arı sahibi olan vatandaşlarımızın  bu durumdan mağdur olmamaları ve arılarının ilaçlardan zarar görmemeleri için Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü olarak bizler azami gayret göstermekteyiz. Lakin bir programa bağlı olarak ilçemizi genelini her gün ilaçlamak durumundayız. Bizler bu ilaçlama çalışmasını yaparken çevreye ve bitki örtüsüne yararı olan arıların bu durumdan zarar görmelerini istemiyoruz. Akyazı sınırları içerisinde Arıcılıkla meşgul olan vatandaşlarımızın  Akyazı İtfaiye binası üzerindeki Sağlık işleri Müdürlüğü’ne arıcılık yaptıkları yeri bildirmeleri halinde arıların dumanlama ve ilaçlama çalışmasından zarar görmemesi için o alanı ilaçlama yapmayacağız. Vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet göstermelerini, Arıcılık yapıyorlarsa Sağlık işleri Müdürlüğüne bildirmelerini önemle rica ederiz” denildi

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER