banner28

APEK ÇOK GÜÇLÜ BİR KURULUŞ

APEK Başkanı Sebahattin Karasakal kooperatif ortaklarını bilgilendirmek ve kongreye davet etmek için ziyaretlerini sürdürüyor. Şeyhköy ve Çaykışla’da çiftçiye seslenen Karasakal ‘Çiftçi gerçeği biliyor’ dedi

APEK ÇOK GÜÇLÜ BİR KURULUŞ
banner3


APEK BaşkanıSebahattin Karasakal ve arkadaşları kooperatif ortaklarını kongreye davet etmek, yapılan ve yapılacak işleri anlatmak için ziyaretlerini sürdürüyor. Şeyhköy ve Çaykışla’da koopiratif ortaklarını ziyaret eden Karasakal‘APEK’in hizmetlerini yok saymaya çalışanlar var. Çiftcimizkendi kurumuna sahip çıkar ve algı yapmak isteyenlerin oyununu sandıkta bozar” dedi

ÜYE OLMAYANA GÜBRE YOK

27 Haziran’da yapılacak seçim nedeniyle ortalıkta çok fazla bilgi kirliliği ve yanlış bilginin dolaştığını belirten APEK Başkanı Sebahattin Karasakal “Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifine ortak olan herkes gübre aldı. Depolarımızda hala gübre var. Birileri çıkıp gübre yok diye beyanatlar veriyor. Oysa hepinizin de bildiği gibi kooperatife ortak olmayan zaten gübre alamaz. Kaldı ki açıklama yapan arkadaşlara sormak isterim. Eğer APEK gübre satamıyor ya da hizmet veremiyorsa sizin veya birinci derece yakınlarınızın APEK’e olan borcunuz nereden geliyor?. Hepimizin gözbebeği kooperatifimizin güçsüz olduğu algısını yaratmaya çalışmak kimseye yarar sağlamaz”

KAVGA DEĞİL İŞ ÜRETELİM

APEK Başkanı Karasakal kooperatif üzerinden kimsenin reklam peşinde koşmamasını tavsiye ederek “Biz çiftçimize, alın teri ile ekmeğini çıkaran ortaklarımıza hizmet üretmek için bu makamlardayız. Kişisel popülizm, kişisel tanınırlık veya şova dönük hareketler ne kurumumuza ne de ortaklarımıza yarar sağlamaz. Kooperatif ortaklarımıza hizmet üreten, kongreye davet eden çalışanlarımızın tehdit edilmesi doğru değil. Ancak bazıları hizmet üretmek yerine kavga çıkarmaya çalışıyor. Adaletin kestiği parmak acımaz diyerek evine ekmek götürmek, çiftçimize hizmet için mesai harcayan arkadaşımızı tehdit edenleri delilleri ile birlikte Cumhuriyet Savcılığımıza şikayet ettik. Her fırsatta dile getiriyoruz, burada da söyleyeceğim. Ayrıştırmaya, kavga çıkarmaya değil hizmet etmeye talip olduk”

ŞÖLENE DÖNÜŞTÜRELİM

Başkan Karasakal bütün ortakları kongreye davet ederek “O gün bizim düğünümüz, şölenimiz olsun. APEK’te hepimizin, hepinizin alın teri, emeği var. 54 bin üyeli kocaman ve güçlü bir aileyiz. Gübre’den tohuma, tohumdan sulama aparatlarına kadar her ihtiyacımızı karşıladığımız kooperatifimizi itibarsızlaştırma çabalarına izin vermeyin. Kavganın, ayrıştırmanın aramızda barınmasına izin vermeyin. Bizlerin görevi sizlere hizmet etmek. Allah nasip ederse daha çok tesis daha çok üretim yapacağız. Alın terine, emeğe kin tohumları ekilmesine izin vermeyeceğinize inancım tam. Hepinizi düğünümüze, şölenimize bekliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER