banner28

APEK Başkanı O Açıklamalara Sert Çıktı

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Başkanı Sebahattin Karasakal, 27 Haziran’da yapılacak olan genel kurul için geri sayı başlarken, mevcut yönetimin kooperatif çalışanlarını köylere gönderip, kendilerine oy istettiği ile ilgili yapılan açıklamalara cevap verdi.

APEK Başkanı O Açıklamalara Sert Çıktı
banner3

Kabasakal konu ile ilgili şunları söyledi;

"Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi idari ve diğer çalışanları, 27 Haziran 2018 Çarşamba günü yapılacak olan olağan genel kurul toplantısına, daha önceki yıllarda yaptığımız genel kurul toplantılarında da olduğu gibi, tüm ortaklarımızın katılımını sağlamak amacıyla, köy çalışmaları yapmaktadırlar. Çünkü ortaklarımızı bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve onlara hizmet etmek, Kooperatif  çalışanlarının asli görevleri arasındadır. Bazı yönetim kurulu adayları, Kooperatif çalışanlarımızın köylerdeki bu çalışmalarını, oy istiyorlar gibi afaki iddialarla basına yansıtmıştır. Kooperatif çalışanları, geçmiş yıllarda da, bu iddiaları ortaya atan Ahmet Aya’nın yönetim kurulu başkanlığı döneminde de genel kurul toplantılarından önce,  nasıl köylere çıkıp ortaklarımızı toplantıya davet ediyorlarsa, bugün de aynı şekilde köylere çıkarak, ortakları genel kurul toplantısına davet etmektedirler. Hiç kimse kamu oyunu bu asılsız iddialarla oyalamasın!

Kooperatifte gübre yok vs söylemlerinin de gerçeği yansıtmadığını ortaklarımız çok iyi bilmektedir, bunu söyleyenlerin neden ve niçin söylediklerini de ortaklarımızın takdirine bırakıyoruz. Biz her yıl olduğu gibi bu yılda gübre, ilaç, tohum, yem, sulama, akaryakıt   kampanyalarını verimli bir şekilde yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Ortaklarımız aldığı gübreden ve yapılan kampanyalardan, Kooperatife yaptığımız yatırımlardan gayet memnun, bundan hiç kimsenin endişesi olmasın."

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER