ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SAKARYA'DA İKİNCİ ÜNİVERSİTE FIRSATLARINI ANLATIYOR

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sakarya Bürosu çalışanları Açıköğretim Fakültesi sistemini ve sınavsız İkinci Üniversite imkânını halkımıza daha yakından anlatmak için onların ayağına bizzat giderek hizmet vermeye devam ediyor.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SAKARYA'DA İKİNCİ ÜNİVERSİTE FIRSATLARINI ANLATIYOR
banner3

Sakarya da ilki Pamukova da tüm lise son sınıfların Hürriyet Anadolu Lisenin seminer salonuna gelerek bilgilendirmeleriyle başlayan bu tanıtım ve rehberlik faaliyetleri başka devlet kurumlarında da hızlı bir şekilde devam ediyor. Sapanca MYO da geçen gün yapılan tanıtım seminerine öğrencilerin katılımı oldukça fazlaydı.

               AÖF Sakarya Büro Yöneticisi Muhammet BALABAN “Sakarya genelinde yaklaşık 30.000 kayıtlı öğrencimize hizmet vermekten gurur duyduğunu ve tanıtım, rehberlik faaliyetleri kapsamında sayının artarak devam edeceğini, bu zamana kadar yaklaşık 5000 öğrenciye ulaştıklarını söyledi. Ayrıca  tanıtım ve rehberlik faaliyetlerinde sadece sınavsız ikinci üniversite imkânını değil Anadolu Üniversitesinin düzenlediği sertifika programlarına ücretsiz olan AKADEMA (Anadolu Üniversitesi Kitlesel Açık Ders Portal) ve Açık Kütüphane sitesini anlattıklarını tanıtım faaliyetlerinin bazen sunum yaparak bazen stant açarak devam edeceğini, öğrencilerin bu tanıtım faaliyetlerine ilgisinin onların mutlu ettiğini ve sınavsız ikinci üniversite kayıtlarının eylül ayında olacağını söyledi.”

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER