Amerikan Kültür'ün öğrencileri kendi kitaplarını kendileri yazdı

Türkiye’nin en yaygın ve en eski dil kursu olan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarının Sakarya Şubesi; 6 yılda Yenicami Bulvarı’ndaki binasında binlerce öğrenciye İngilizce öğretti.

Amerikan Kültür'ün öğrencileri kendi kitaplarını kendileri yazdı
banner3

Ülkemizin yabancı dil öğrenimi ve uluslararası nitelikte öğrenci yetiştirmek konusundaki başarısı, kesinlikle istenilen düzeyde değildir. Şu halde eğitimde farklı bakış açılarına ihtiyaç vardır. Yılda 240.000 öğrencinin, her yaş grubunda Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarını tercih etmesi bir tesadüf olamaz. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları; Avrupa Birliği’nden Eğitim Programı onayı almış, verdiği dil yeterlilik belgesi bütün Avrupa’da geçerli, ülkemizde çok az sayıdaki eğitim kuruluşlarından bir tanesidir. Tüketici haklarından üst üste 3 kere ‘Tüketici Kalite Ödülü’ almış tek eğitim kurumudur. Dil kurslarında öğrencinin ilk 8 ders saati içinde kayıt sildirebildiği ve ücretinin iade edildiği ‘Ben yabancı dil öğrenemedim.’ diyen tüm öğrencilerine, aynı eğitimi sınırsızca veren, eğitimine güvenen bir kuruluştur.

Sakarya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, Sakarya’nın en köklü eğitim kurumlarından birisidir. Eğitimin kesintisiz devam ettiği Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursunda İleri düzey (C1-C2)  eğitimlerinde bile çeşitli programlarda sınıflar oluşmaktadır. Öğrenciler, kurs sürecinde yaptıkları aktivitelerle çeşitli makaleler ve hikâye kitapları yazarak, sinema kulüplerin de film çevirileri yaparak, speaking kulüplerin de gündelik hayattan sohbetlerle İngilizcelerini geliştirmektedirler. Ayrıca Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları,C1 eğitimini tamamlamış kendi öğrencisini Milli Eğitim Bakanlığı onaylı İngilizce Öğretmeni yapmakla yetkili tek kurumdur. C1 sertifikasına sahip, dileyen herkes TESOL programına dâhil olup eğitimlerini tamamladıklarında Avrupa Birliği Serbest Dolaşım Belgesiyle birlikte Avrupa’da her ülkede geçerli İngilizce Öğretmenliği Yapabilmektedir. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Nisan ayı sınıflarıyla birlikte yaz okulu hızlandırırmış programlarında da kayıtlarına başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için www.sakaryaamerikankultur.com

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER