'Altın Esnaf Belgesi' Verildi

Adapazarı Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü tarafından ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren, tüm yasal yükümlülüklerini ve sorumluluklarını yerine getiren esnaflara “Altın Esnaf Belgesi” verildi.

'Altın Esnaf Belgesi' Verildi
banner3

Kahvehane, Kuaför, Lokanta, Bakkal, Pastane, Fırın, Kantin ve Kasap olmak üzere 8 farklı dalda faaliyet gösteren esnaf Adapazarı Belediyesi tarafından Altın Esnaf Belgesi ile ödüllendirildi. Elegantta yapılan Altın Esnaf Ödül törenine Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, Ruhsat ve Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Aydın Tercan, Ruhsat Denetim Müdürü Kıymet İşbilir,  Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan ve çok sayıda oda Başkanı katıldı.

8 FARKLI DALDA
Tüm yasal yükümlülük ve sorumluluklarını yerine getirerek ‘Altın Esnaf Belgesi’ almaya hak kazanan esnafları kutlayan Adapazqarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, “Bu sene 8 farklı dalda esnafımıza ödüllerini vereceğiz. Tabii bu ödüller sadece bir sembol. İlçemiz sınırlarında faaliyet gösteren örnek esnaf sayımızın daha da fazla olduğuna gönülden inanıyorum.”dedi.

MANEVİ DEĞERLERİMİZ

Aydın, “Şehir ekonomimizi ayakta tutan küçük esnaflarımızdır. Hepimizin hayatında bir bakkal amcası, bir aile kasabı, babasıyla birlikte gittiği berberi, sabahları sıcacık ekmekleri aldığı fırını, dostlukların pekiştiği bir mahalle kahvehanesi, okuldayken sıcak tost ve cay keyfi yaptığı kantinleri, ailece gidilen yemek lokantaları ve tatlıların yendiği pastaneleri olmuştur. Tüm bunlar bizim sahip çıkmamız gereken değerlerimizdir. Onlar hayatımızın her aşamasında her daim bizimle olmuştur. Bu nedenle küçük işletmelerimizin bizdeki manevi değeri yüksektir. Biz belediye olarak her zaman esnafımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Tüm esnaf arkadaşlarımızı tebrik ediyor yollarının açık, kazançlarının bol olmasını diliyorum”dedi.

BİZ HEP VARIZ

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Alişan,  “Bizi takdir eden bir belediyemizin olması mutlu etti. Bugün burada bulunan ve bulunmayan tüm esnaflarımız benim için altın değerinde. AVM’lerin hızla arttığı bu zorlu süreç içinde bizim de beklentilerimiz var. Esnaf ve Sanatkarlar her türlü şartlara rağmen vardır. Siyasetçilerin aday olmaya karar verdiğinde ilk gezmeye başladığı yer esnaftır. İyi ve kötü gününüzde küçük esnaf hep yanınızdadır. Biz hep varız. Cenazeniz olduğu zaman dükkanı kapatır cenazenize katılır acınızı yaşar, sevincinizi paylaşırız. Ama  o büyük marketler onların patronları bu günlerinizde olmaz. Bugün burada birçok esnaf arkadaşımız dükkânını komşusuna veya çırağına emanet etti veya kapatıp geldi. Adapazarı Belediyesi’nin bizi unutmaması hepimizi mutlu etti.Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Biz ne kadar güçlü olursak şehir de o kadar güçlü olur.”

 

 

ÖDÜL ALANLAR

Altın Esnaf Ödülüne layık görülen esnaflara ödülleri Başkan Vekili Erol Aydın ve SESOB Başkanı Hasan Alişan tarafından verildi. 8 farklı dalda verilen işletme ve ödül sahipleri şöyle: Beylik Kebap İşletmecisi Savaş Karasu, Tansu Çiller Lisesi Kantin İşletmecisi Gülsun Yasak, Yıldırım Fırın Sahibi Ehtiman Yıldırım, Filiz Kuaför İşletmecisi Filiz Alemdar, Yaman Pastaneleri Sahibi Halil Yaman, Özlem Kasap Sahibi İdris İkizkaya,  Zafer Kıraathanesi İşletmecisi Hüseyin Kayan ve Zeytin Pazarı Bakkal Sahibi Salim Aydın.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER