Alo 186 Çağrı Merkezi Muhtarları Ağırladı

SEDAŞ’ın Türkiye’nin en büyük SCADA projesi olarak gerçekleştirdiği akıllı şebeke SCADA kumanda merkezi Kocaeli Muhtarlar Derneği başkan ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

Alo 186 Çağrı Merkezi Muhtarları Ağırladı
banner3

Bilişim teknolojilerinden yararlanılarak elektrik şebekelerine uzaktan müdahale edilebilmesine ve şebekeye ait verilerin raporlanmasına imkân sağlayan SCADA kumanda merkezi, kapılarını Kocaelili muhtarlara açtı. Muhtarların yaptığı ziyarette, kendileriyle yakından ilgilenen SEDAŞ Şebeke Yönetimi Grup Müdürü Gökmen Hasançebi, Şebeke İşletme Hazırlık Müdürü Mahmut Kamar, Şebeke İşletim Değerlendirme Müdürü Selçuk Fasal, Şebeke Sevk ve Kontrol Müdürü Malik Sina Yılmaz ve Çağrı Merkezi yöneticisi Efsun Ergin SCADA sisteminin işleyişi ve çağrı merkezinin çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Ziyaret kapsamında öncelikli olarak SEDAŞ sorumluluk bölgelerinden gelen ihbarların kayıt altına alındığı ve saha ekiplerine yönlendirildiği çağrı merkezinin süreçleri hakkında Efsun Ergin muhtarların sorularına ayrı ayrı cevap verdi.

Muhtarlar Dernek Başkanı Vedat Yoldaş sembolik olarak çağrı merkezi temsilciliği görevini üstlenerek kendisine gelen çağrıyla ilgili bilgileri not aldı. Çağrı merkezi yöneticisi Efsun Ergin, bir yılda 1 milyon 300 bin abonenin çağrısına özel eğitim almış müşteri temsilcileri tarafından cevap verilerek çağrı merkezinin 7/24 hizmet yaptığına dikkat çekti ve ihbarların yoğunlaştığı dönemlerde muhtarların hızla çağrı merkezine ulaşabilmeleri için muhtar telefonlarının sisteme VIP hattı olarak tanımlandığı ayrıca SEDAŞ çağrı merkezinin “En Genç En Yeni Çağrı Merkezi” ödülü olduğu bilgisini de verdi.

40 milyon TL’ye mal olan SCADA projesinin Türkiye’nin en büyük SCADA projesi olduğunu belirten Hasançebi, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce İllerinde bulunan dağıtım trafo istasyonlarının 2500 fider çıkışının uzaktan izlenebildiği, şebekedeki elektrik enerjisinde oluşan kesintileri kumanda merkezinden anında görebildikleri ve sahadaki ekipleri en hızlı şekilde ve en doğru arıza noktalarına yönlendirebildikleri, SCADA sisteminin kesinti sürelerinin azaltılmasına ve sistemden en doğru raporların alınabilmesine imkan sağladığı bilgisini de muhtarlarla paylaştı.

Kocaeli Muhtarlar Derneği yönetim kuruluna sistem üzerinde enerji kesintilerine müdahalenin nasıl yapıldığını anlatan Hasançebi, saha ekiplerinin trafo binalarında anlık yaptıkları arıza çalışmasını da canlı yayınla gösterdi.

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Yoldaş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, SEDAŞ’ın SCADA projesine tam not verdiklerini belirterek Doğu Marmara bölgesinde elektrik dağıtım şebekesinin bilişim teknolojileriyle yürütülür düzeye getirilmesinden ve bu anlamda SEDAŞ’ın yaptığı yatırımın tüketiciler açısından ilerleyen dönemde çok büyük faydalar sağlayacağını yerinde görmekten mutluluk duyduklarını ve yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını sözlerine eklediler.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER