Alimex Aliminyum ve Çelik-iş Sendikası Arasında Sözleşme İmzalandı

Alimex aliminyum san. Tic. Aş. ve çelik-iş sendikası arasında 300'e yakın çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Alimex Aliminyum ve Çelik-iş Sendikası Arasında Sözleşme İmzalandı
banner3

AKYAZI sanayi bölgesinde faaliyet gösteren kapı pencere sistemleri, balkon kapama, kış bahçesi, katlanır sistemler, sürmeli sistemler, alüminyum doğrama yapan ve yaklaşık 300 kişi çalışanı bulunan ALİMEX ALÜMİNYUM SAN. TİC. AŞ  de yapılan imza töreninde ALİMEX ALÜMİNYUM SAN. TİC. AŞ  Genel Müdürü Galip ARBAK , Çelik-İş Sendikası Sakarya Şube başkanı Rıfat Kurt ve ALİMEX ALÜMİNYUM SAN. TİC. AŞ  işyeri sendika temsilcileri  Nihat Meral  , Ali Sayılı ve Fatih TURAN yer aldı. 

Yapılan sözleşme kapsamında sendika üyesi tüm çalışanlara; 01.07.2017 tarihinden geçerli olmak üzere
enflasyonun üzerinde ücret artışı, ikramiye, doğum-ölüm-çocuk-öğrenim yardımı, yakacak ve bayram yardımları gibi haklar sağlandı. ALİMEX ALÜMİNYUM SAN. TİC. AŞ  Genel Müdürü Galip ARBAK; "Çelik-İş Sendikası ile imzalamış olduğumuz bu sözleşmenin çalışma barışına katkıda bulunarak tüm çalışanlarımıza ve kurumumuza hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Çelik-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Rıfat Kurt ise ALİMEX ALÜMİNYUM SAN. TİC. AŞ  ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda sözleşme işveren ve işçi arkadaşların katılımı ile barış ortamında imzalanmıştır. Tüm çalışan, işçi ve emekçi arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun diliyorum. 2 yıl üzerinde mutabık kaldığımız bu toplu iş sözleşmesinde  2 yıllık  toplam % 30 oranında zam yapılmıştır. Tüm çalışanlarımıza ve kurumumuza hayırlı olmasını dilerim.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER